×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Pie Alojas baznīcas ziedēs brīnumpuķe – īpatnēji veidota martagonlilija (2)

Foto - Vivanta VolkovaFoto - Vivanta Volkova

Alojā pie baznīcas gatavojas ziedēt interesanta puķe – lilija, bet ar neskaitāmiem ziediem uz daudziem kopā saaugušiem stumbriem. Kāpēc tā? 
Vivanta

“Attēlā redzamā puķe ir martagonlilija, bet šādi stumbri lilijām nav raksturīgi. Tā ir vīrusu infekcija jeb baktērija, ko sauc fasciācija – Rhodococcus fascians, skaidro Nacionālā botāniskā dārza pārstāve Ance Pintāne. Fasciācija ir pārmaiņa auga izskatā, par kā izcel­smi zinātniekiem nav īstas skaidrības. Tai raksturīgi tas, ka augam veidojas plati saplacināti dzinumi, kas izskatās kā vairāki kopā saauguši stublāji. Bieži vien uz šādiem dzinumiem veidojas patoloģiski liels ziedu skaits. Dažkārt ap centrālo ziedu izveidojas aplis ar daudziem ziediem, un šo gredzenveida fasciāciju mēdz dēvēt par “vistu ar cāļiem”. “Fasciācija reti atkārtojas nākamajā gadā, taču, ja tas notiek gadu no gada, tad šo augu vajadzētu rakt ārā un likvidēt,” iesaka A. Pintāne.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Varbūt sekas ģenētiskās modifikācijas procesam. Reti jau pēdējos gados var veikalos oficiāli iegādāties Latvijā audzētas sīpolpuķes . Viss stādāmais materiāls nāk no ārzemēm.

  2. Jocīigi, zinātniekiem nav izskaidrojumi, bet vajadzētu likvidēt???
    Būs krāšņa.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.1
Alūksne +18.3
Daugavpils +22
Saldus +21
Liepāja +22.8
Jelgava +22
Ventspils +21.2
Limbaži +20
Madona +18
Rēzekne +18
Draugiem Facebook Twitter Google+