Mobilā versija
+3.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
29. decembris, 2015
Drukāt

Lilitas Bauģes neparastās tekstilijas izstādē “Parastā dzīve”

Matīsa Markovska fotoMatīsa Markovska foto

8. janvārī plkst. 17 Liepājas muzejā atklās tekstilmākslinieces Lilitas Bauģes personālizstādi “Parastā dzīve”, kurā māksliniece atklāj cilvēka dzīves krāsainību, vērš uzmanību uz parastas dzīves neparastumu, vienlaicīgi pieņemot un izbaudot dzīves paredzamību, LA.lv pastāstīja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Jaunās mākslinieces šā brīža radošie jautājumi ir sievietes loma un nostāja mūsdienās, kā arī vēlme mudināt skatītāju uzdot sev jautājumus un meklēt to atbildes.

Izstādes kopainu veido desmit dažāda formāta, veidola, materiāla un tehniku tekstilmākslas stājdarbi un objekti, kas demonstrē cilvēka dzīvi visā tās krāsainībā – smieklu, asaru, mīlestības un nodevības pilnu.

Lilita Bauģe ir Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas apakšnozares studente, kas aktīvi piedalās tekstilmākslas izstādēs kā, piemēram, projektā “Tekstils LV”, “Chemin de fer” Varšavas Mākslas akadēmijā “Sievietei būt” u.c. 2012. gadā jaunā māksliniece ieguva “Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” stipendiju.

Personālizstāde “Parastā dzīve” ir Latvijas Tekstilmākslas katedras vadībā izstrādāts bakalaura darbs, kas tapis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.

Izstāde Liepājas muzejā skatāma no 8. janvāra līdz 31. janvārim, ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Esmu pārrakstījis kā Čehovu, tā Šekspīru. Saruna ar Regnāru Vaivaru (4)Jaunnedēļ 27. februārī Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvos izrāde "Lidojošais Travolta” Regnāra Vaivara režijā - stāsts par latviešu bailēm izrauties no sev ierastās vides, kā sacīts teātra izrādes pieteikumā.
Draugiem Facebook Twitter Google+