Kultūra
Latvijā

Lilitas Bērziņas balvu šogad saņems Lāsma Kugrēna 0


Aktrise Lāsma Kugrēna piedalās preses konferencē, kas veltīta sezonas atklāšanas pirmizrādei – Brāļu Kaudzīšu ”Mērnieku laiki”.
Aktrise Lāsma Kugrēna piedalās preses konferencē, kas veltīta sezonas atklāšanas pirmizrādei – Brāļu Kaudzīšu ”Mērnieku laiki”.
Foto: LETA

Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) turpina tradīciju, atzīmējot Starptautisko Teātra dienu, pasniegt balvas Teātra māksliniekiem par izciliem sasniegumiem, portālu LA.lv informēja LTDS radošo projektu vadītāja Undīne Preisa.

Šogad Lilitas Bērziņas balvu saņems Latvijas Nacionālā teātra aktrise Lāsma Kugrēna, Harija Liepiņa balva nonāks Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktiera Leonīda Lenca rokās, bet Helēnas Tangijevas Birznieces balvu saņems Latvijas Nacionālās operas baleta mākslinieks un pedagogs Haralds Ritenbergs.

Kolēģi secina, ka Lilitas Bērziņas balva tikai dīvainas apstākļu sakritības rezultātā nav nonākusi izcilās aktrises Lāsmas Kugrēnas apbalvojumu klāstā jau sen. Bet, iespējams, ir pat labi, ka nu viņa to saņem tieši par Alvinga kundzes lomu Henrika Ibsena “Spokos” – par lomu no lielā pasaules klasikas mantojuma, turklāt tieši sava režisora – Mihaila Kublinska veidotajā iestudējumā.

Režisors Viesturs Kairišs: “Lāsmu Kugrēnu kā aktrisi var raksturot viens vārds – mērogs. Viņai ir lielo lomu mērogs. Traģēdija, kas ietver komēdiju, tā ir viņas amplitūda. Viņai ir pieejama aktiermeistarības dziļākā izpratne. Tā palīdz veidot raksturu psiholoģiju, kas sasniedz cilvēcisku arhetipu līmeni. Tas nozīmē, ka psiholoģiski viņa spēj izveidot cilvēku – noslēpumu, kura uztveršana nebeidzas ar izrādes noskatīšanās brīdi.”

Balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies 27. martā plkst. 15:00 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā. Laureāti tiks apbalvoti ar naudas balvām, turpināsies arī 2013. gadā tika iedibinātā tradīcija – pasniegt laureātiem īpašus, mākslinieka Māra Šustiņa darinātas goda zīmes – ordeņus.

Pasākumu vadīs LTDS priekšsēdētāja, Latvijas Nacionālā teātra aktrise Daiga Gaismiņa Šiliņa un Kultūras Akadēmijas rektors, profesors Jānis Siliņš.

Balvas laureātiem pasniegs iepriekšējo gadu balvu ieguvēji: Guna Zariņa, Gundars Āboliņš un Modris Cers, kā arī Valsts A/S Latvijas Dzelzceļš pārstāvji.

LA.lv