×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
30. augusts, 2016
Drukāt

Limbažos likvidē pieminekli, kas tika uzcelts PSRS jūrniekiem (4)

Foto "Auseklis"/FacebookFoto "Auseklis"/Facebook

“Daugavas Vanagu Latvijā” Limbažu nodaļa aizvadītajās brīvdienās likvidējusi pieminekli, kas tika uzcelts okupācijas laikā par godu PSRS jūrniekiem, kuri 1941.gadā nogalināja vairākus vietējos iedzīvotājus un paši gāja bojā kaujās pret latviešu nacionālajiem partizāniem.

Kā atklāja biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļas priekšsēdētājs Gunārs Grīnbergs, 1974.gadā tika nolemts uzstādīt piemiņas akmeni 26 padomju jūrniekiem, kuri 1941.gada 4.jūlijā Limbažos gāja bojā cīņā pret nacionālistiem.

Kā atklāja Grīnbergs, arhīva materiālos tiek minēts, ka šie jūrnieki nodarbojušies ar marodierismu un Limbažu iedzīvotāju slepkavošanu – tika noslepkavoti septiņi mierīgie iedzīvotāji.

Piemineklis atradās Limbažu sākumskolas teritorijā. Tagad piemiņas akmens kļuvis bīstams bērnu veselībai un dzīvībai, tāpēc pieņemts lēmums to likvidēt.

Kā informēja pašvaldībā, saskaņā ar biedrības “Brāļu kapu komiteja” sagatavoto informāciju akmens nav atzīmēts kā padomju laika piemineklis. Limbažu novada dome tika informēta par biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļas ieceri celtni nojaukt.

Ņemot vērā to, ka piemineklis bija avārijas stāvoklī, pašvaldība deva biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļai atļauju to demontēt un labiekārtot teritoriju. Biedrība šim mērķim no valsts budžeta saņēmusi mērķdotāciju 8000 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Īsta nac. varas varonība – pieveikt nedzīvu betona kluci. Pamatīgs ārlietu signāls nacionālā geja vadībā. Pret nedzīvu karot – vienmēr gatavi. Bet dzīvu naidnieku manifestāciju (piem., Eiropraidu) varas nacionāļiem pat apsaukt pietrūka dūšas.

  2. Labāk vēlu nekā nekad – aizvākt šīs okupantu noziedznieku slavinājuma zīmes

Draugiem Facebook Twitter Google+