Ekonomika
Bizness

Limbažos top jauns nams uzņēmējiem0

Foto: Laila Paegle

Ar novada pašvaldības finanšu atbalstu Limbažos, Burtnieku ielā 2, atjaunots nams, kurā turpmāk pulcēsies vietējie uzņēmēji. Ēkā būs iekārtots Uzņēmējdarbības un sociālās uzņēmējdarbības centrs.

Ēkas pagrabstāvā būs telpas amatnieku darbnīcām, pirmajā stāvā – uzņēmēju sanāksmēm un apspriedēm, bet otrajā stāvā paredzētas biroju darba vietas, kuras interesenti varēs nomāt pastāvīgi vai uz noteiktu laiku.

Ēkā būs telpas arī krājaizdevu sabiedrībai “Mecepole”, kas nesen saņēmusi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas atļauju reģistrēt uzņēmējdarbību.

Jautāts, vai Limbažu pusē ir tik daudz uzņēmēju, kuriem būtu vajadzīgs šāds centrs, pašvaldības pārstāvis atbild, ka ierosinājums iekārtot šādu centru esot nācis no uzņēmējiem jau pirms vairākiem gadiem.

Tāpēc pašvaldība, atsaukdamās šim ierosinājumam, lēmusi par nolaistās ēkas pārņemšanu savā īpašumā, lai to atjaunotu.

Viņaprāt, šis nams, iespējams, mazāk varētu būt vajadzīgs pieredzējušiem uzņēmējiem, kuri jau sekmīgi strādā. Vairāk iesācējiem, kuri plāno uzsākt uzņēmējdarbību un kuriem būtu vajadzīgs kāds vērtīgs lietpratēju padoms.

Uz jautājumu, kad jaunais uzņēmēju centrs būs atvērts, Agris Vēveris atbild, ka to gribējuši atvērt jau septembrī, bet mazliet aizkavējusies iekštelpu labiekārtošana. Līdz Ziemassvētkiem uzņēmēju centrs noteikti būšot vaļā.

Kā atklāj Limbažu novada pašvaldības pārstāve Aija Kamala, šī Burtnieku ielas nama atjaunošanā pašvaldība ieguldījusi 719 956 eiro, tostarp 200 000 eiro piešķirti no valsts budžeta.

LA.lv