Latvijā
Novados

Limbažu novadā ierobežo bibliotēku pieejamību lasītājiem4


Limbažu novada bibliotēka.
Limbažu novada bibliotēka.
Ekrānuzņēmums.

Limbažu novadā ar laiku gatavojas likvidēt vairākas bibliotēkas, tā ziņo satraukti vietējie iedzīvotāji. Limbažu novada domes vadība apstiprina informāciju, ka reformas ietvaros bibliotēkās notikušas pārmaiņas, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Limbažu novada pašvaldības izpilddirektors Ainārs Liniņš atzina: “Darba grupa un deputāti principā pieņēma šādu lēmumu, ka atsevišķām lauku bibliotēkām šobrīd tiks samazināti darba laiki. Šobrīd katrā bibliotēkā ir jāievēro visi tie nosacījumi, kas ir gan akreditācijai, gan visam pārējam, piemēram, jānodrošina vides pieejamību.”

Limbažu novada Skultes pagasta Stienē atrodas viena no četrām bibliotēkām, kuru skārusi reforma. Drīzumā tā vairs nebūs bibliotēka, bet gan sauksies “grāmatu punkts”. Stienes bibliotēkas vadītāja Liene Ungure raidījumam stāsta: “Viss jau būtu labi, ja ar mums būtu runāts. Es uzskatu, ka vajadzēja mūs visus sasaukt šeit kopā – iedzīvotājus, bibliotekārus un pastāstīt, ka tas ir gaidāms, tas ir neizbēgami, jo novadā vajag ietaupīt līdzekļus. Tas viss būtu saprotami!”

Saistītie raksti

Stienes bibliotēka atrodas otrajā stāvā, tāpēc neesot pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Un tā ir viena no prasībām, kam būtu jābūt. Līdz ar to iestāde pakļauta reformai. Taču Ungure norāda, ka problēmu nesaskatot šajā lietā, jo, tiem, kam vajag grāmatas, piezvanot un bibliotekāre pati aizvedot tās lasītājiem uz mājām.

Par vairāku bibliotēku reformu sašutis ir arī rakstnieks Aivars Kļavis, kurš dzīvo Skultes pagastā. “Ja grib kaut ko sliktu uzdāvināt valstij 100.dzimšanas dienā, tad neko sliktāku nevar izdomāt!” Plāns esot tuvākajos gados atsevišķas novada bibliotēkas likvidēt, norāda rakstnieks.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv