Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
5. februāris, 2016
Drukāt

“Limbažu siers” pārtraucis 2,2 miljonus vērtos iepirkumus (2)

Foto - LETAFoto - LETA

AS "Limbažu piens" ražotais siers "Monterigo" preču zīmes "Rīgas marka" prezentācijas pasākumā "Lido" atpūtas centrā, kurā uzņēmēji iepazīstina ar Latvijas produktiem eksporta veicināšanai.

Pretendentu trūkuma dēļ “Limbažu siers” bija spiests pārtraukt vairākus iepirkumus, kuru kopējā summa ir 2,2 miljoni eiro.

Uzņēmums gatavojās iepirkt vairākas iekārtas siera ražošanai, cietā un puscietā siera gatavotāju, siera griezēju, saldā krējuma tankus. Kā liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā, nule kā pieci iepirkumi pārtraukti un kā iemesls norādīts Lauku Atbalsta dienesta (LAD) atteikums.

“Limbažu siera” vadītājs Ēvalds Putniņš sarunā ar “LA” skaidroja, ka iepirkums pārtraukts, jo nebija iesniegts vajadzīgais pretendentu piedāvājumu skaits. “Nebija interesantu piedāvājumu. Izskatās, ka piedāvājumu jomā valda stagnācija. Lai varētu iesniegt projektu LAD, vajadzīgi trīs pretendentu piedāvājumi, bet šoreiz bija tikai viens,” atklāj Ēvalds Putniņš. Viņš neredz pamatojumu, kāds ir iemesls šādai situācijai.

LAD pārstāve Kristīne Ilgaža skaidro, ka specifisku iekārtu iepirkumos nepieciešami vismaz divu atbilstošu pretendentu piedāvājumi, bet klasisko iekārtu iepirkumu gadījumos – trīs piedāvājumi un tikai tad iepirkums uzskatāms par notikušu.

Notikušais gan nebremzēs uzņēmuma attīstību un “Limbažu siera” vadītājs vasarā plāno izsludināt jaunus iepirkumus. Nule kā akceptēti divi iepirkumi par kopējo summu 153,8 tūkstoši eiro, kas ļaus iegādāties iekārtas siera ražošanai un sūkalu pārstādei.

“Limbažu siera” vadītājs atzīst, ka šobrīd viegli nav, taču “gausties nav jēgas”. Siera ražošanas apjomi ir sarukuši un līdzšinējo 60 – 70 tonnu vietā dienā uzņēmums pārstrādā mazāk piena, taču darbs notiek un tiek domāts par attīstību. Lielāko daļu saražotā uzņēmums pārdot eksporta tirgos – Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Čehijā, Vācijā, Francijā un citās valstīs.

“Limbažu siers” 2014. gadu pabeidzis ar 7,84 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir vairāk nekā 2013. gadā, kad uzņēmums strādāja ar 3,24 miljonu rādītāju pirms gada, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmums arī izkļuvis no 913 195 eiro zaudējumiem 2013. gadā un 2014.gadā strādājis ar 145 398 eiro peļņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ne ar paša naudu, tad jāseko devēja norādijumiem. Vai tas te neattiecas?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+