×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
14. jūnijs, 2013
Drukāt

“Limuzīns Jāņu nakts krāsā” DVD – digitāli restaurēts un papildināts ar aizkulisēm

LETALETA

DVD sērijā “Latvijas filma” klajā nācis digitāli restaurēts 1981.gadā uzņemtās latviešu filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” disks, kas papildināts ar dokumentālo filmu par kinolentes tapšanu “Filma kā dziesma”, aizkadra bildēm no uzņemšanas laukuma, kā arī dokumentālo filmu par Mirtantes atveidotāju aktrisi Lilitu Bērziņu, šodien DVD prezentācijā pastāstīja SIA “Kinoklubs” pārstāve Liene Ančupāne.

Viņa piebilda, ka režisores Signes Birkovas veidotajā dokumentālajā filmā “Filma kā dziesma” iekļautas intervijas ar aktieriem, kurās atklājas jauni, interesanti fakti par “Limuzīna Jāņu nakts krāsā” tapšanu. “Mēs konkursa kārtībā sociālajos portālos izvēlējāmies filmas skatītājus, un kinolente tika vērtēta atzinīgi,” izteicās Ančupāne.

Tāpat filmas DVD atrodams buklets par filmu latviešu un angļu valodā ar Kristīnes Matīsas tekstu. DVD tuvākajā laikā būs pieejams mūzikas ierakstu un grāmatu veikalos, kā arī Baltijas filmu interneta veikalā “bestbaltic.lv”.

Filma “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” skatītāju aptaujās vairākkārt atzīta par visu laiku labāko latviešu filmu un ir iekļauta Latvijas Kultūras kanonā. Pateicoties režisora smalkajam humoram, tā iemantojusi īpašu tautas komēdijas statusu un filmas dialogu fragmenti sen folklorizējušies.

“Tā ir mīkla, kālab šī filma, pašam par pārsteigumu, tik ilgi dzīvo un ir tik populāra. Tas ir brīnums, ka katros Jāņos cilvēki to skatās, ģimenes citē filmas tekstus,” pauda “Limuzīna Jāņu nakts krāsā” režisors Jānis Streičs. Savukārt Dagnijas lomas atveidotāja Olga Dreģe piebilda, ka filma ir zīme par laikmetu, tālab ir labi, ka tā ir izdota diskā.

Kā žurnālistiem pastāstīja SIA “Kinoklubs” vadītājs Roberts Vinovskis, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” ir trešā filma, kas iznākusi DVD sērijā “Latvijas filma”. Līdz šim ir izdota Streiča filma “Rūdolfa mantojums” un Viļa Lapenieka filma “Zvejnieka dēls”, kas kinoteātros nonākusi 1940.gadā. Taču “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” ir pirmā no Latvijas kino zelta fonda filmām, kas tiek izdota DVD ar digitāli restaurētu attēlu un skaņu. “Tas ir pārsteigums, ka “Limuzīna Jāņu nakts krāsā” DVD ir iznācis tikai tagad. Domāju, cilvēki šo DVD gribēs, vēlēsies, lai šī filma ir viņiem mājās, gluži tāpat kā laba grāmata,” sacīja Vinovskis.

Viņš piebilda, ka, strādājot par filmu producentu, vienmēr bijis aktuāls jautājums par to, kas notiek ar uzņemtajām filmām un kur tās paliek. “Par to domājot, tapa šī DVD sērija,” stāstīja Vinovskis. Viņš norādīja, ka sērijā “Latvijas filma” klajā nāks gan mūsdienu, gan vēsturiskās filmas. “Tiks izdotas filmas, kas kļuvušas par notikumu, bijušas skatītāju mīlētas vai guvušas atzinību festivālos,” sacīja SIA “Kinoklubs” vadītājs.

Tuvākajā laikā “Latvijas filmas” izdevumos parādīsies arī tādas skatītājiem mīļas padomju laika filmas kā “Ezera sonāte”, “Pie bagātās kundzes” un “Ābols upē”. Sērijas izdevumi top ar mērķi saglabāt Latvijas kino kultūrvēsturisko mantojumu modernā formātā, papildinot DVD saturu ar izziņas materiāliem par filmu tapšanas procesiem. Visi “Latvijas filmas” izdevumi ir tulkoti krieviski un angliski, lai veicinātu sabiedrības integrāciju un popularizētu Latvijas kultūras vērtības ārvalstīs.

Kā pastāstīja Ančupāne, cilvēki “Latvijas filmas” izdotās kinolentes, kas ir restaurētas labā kvalitātē, pērk labprāt. “Kaut arī filmām ir neliela tirāža – un tas ir iemesls, kālab tās nav lētas -, cilvēki tās labprāt pērk. Turklāt pārsteidzošāka par pārdošanas apjomiem ir ģeogrāfiskā amplitūda, kādā filmas tiek pieprasītas, piemēram, Japānā, Kanādā, Austrālijā.” Viņa piebilda, ka pievienoto materiālu ziņā “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” varētu būt visapjomīgākais izdevums, jo tik bagātīgu materiālu par katru filmu diezin vai izdosies izveidot.

{gallery id=”1826″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+