Sports
Basketbols

U-20 izlasei otrais labākais sasniegums 0

fibaeurope.com

Latvijas basketbolisti Eiropas U-20 čempionātā Liņāno (Itālija) izcīnīja piekto vietu, bet mūsu komandas līderis Rolands Šmits atzīts par vienu no turnīra labākajiem spēlētājiem.

Latvijas U-20 izlases izcīnītā piektā vieta ir vēsturiski otrais labākais sasniegums pēc aizpērn no Tallinas atvestajām sudraba medaļām. Tas jau vien ir atzinības vērts fakts, turklāt šoreiz objektīvu iemeslu dēļ komandā nebija sapulcēti visi spēcīgākie šī gadagājuma basketbolisti. Ar Kristapu Porziņģi un Anžeju Paseč­niku zem groziem šai komandai bija jāņem medaļas junioru vecumā Rīgā, taču tā palika ceturtajā vietā, un ar viņiem uzkāpt goda pjedestālā noteikti pa spēkam būtu tagad. Šoreiz zem groza galvenais spēks bija Rolands Šmits, kuru Spānijas komandā “Fuenlabrada” cenšas izveidot par uzbrucēju. Latvijas U-20 izlases galvenajam trenerim Arnim Vecvagaram viņu piespiedu kārtā vajadzēja sūtīt zem groza, un valmierietis turnīru pabeidza kā trešais labākais cīnītājs par atlēkušo bumbu (vidēji 9,7 spēlē) un turnīra septītais rezultatīvākais spēlētājs (14,6). Šķiet, ka Šmits tāpat kā pērn būs nopelnījis uzaicinājumu uz lielās valstsvienības treniņiem.

Liņāno latvieši uzvarēja sešās no desmit spēlēm. Apjaušot komandas sastāva problēmas un zinot drakonisko nolikumu par septiņu valstu izlasēm, kam nāksies atstāt elites divīziju, galvenais mērķis bija nosargāt vietu tajā. Izdevās bez aizķeršanās, bet turnīra turpmākajā gaitā mieles droši vien palikušas tikai par zaudējumu turkiem ceturtdaļfinālā. Šajā spēlē mūsējie paši izgāzās pret presingu, paši ķēra un paši atkal deva iespējas pretiniekiem.

Turnīra izskaņā Latvijas U-20 izlase izcīnīja divas uzvaras, abas reizes atspēlējoties cīņas gaitā un parādot raksturu. Vasaras laikā tas bija izveidojies un palīdzēja sarežģītās situācijās. Jaunatnes basketbola nestabilitāte piemita gan visai komandai, gan atsevišķiem spēlētājiem. Rolanda Šmita iespēto jau pieminēju, viņš sezonas laikā tika pie spēlēšanas Spānijas čempionātā un vēlreiz apliecināja, ka jau tagad ir augstas klases basketbolists. Pārējiem bija dažādas epizodes, bet katra karjeras turpmākā izaugsme ir pašu rokās.

EIROPAS U-20 ČEMPIONĀTS, PAR 5. VIETU

Latvija – Čehija 77:66 (14:17, 28:35, 55:46), Jaunzems 16, Geks un Lomažs pa 15, Mežnieks 10.

Fināls: Serbija – Spānija 70:64 (20:21, 36:36, 52:45).

Par bronzas medaļām: Turcija – Francija 84:74 (20:15, 46:27, 60:48).

Čempionāta beigās: 1. Serbija, 2. Spānija, 3. Turcija, 4. Francija, 5. Latvija, 6. Čehija, 7. Lietuva, 8. Beļģija, 9. Itālija, 10. Izraēla, 11. Vācija, 12. Ukraina, 13. Slovēnija, 14. Polija, 15. Lielbritānija, 16. Krievija, 17. Horvātija, 18. Grieķija, 19. Bosnija un Hercegovina, 20. Bulgārija.

LA.lv