×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
24. augusts, 2015
Drukāt

Linardam Grantiņam noteikta drošības nauda 5000 eiro apmērā (19)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien nolēma pret drošības naudu no apcietinājuma atbrīvot nacionālā naida kurināšanā aizdomās turēto “Helsinki-86” izveidotāju Linardu Grantiņu.

Kā liecina tiesas lēmums, šodien Grantiņam tika noteikta drošības nauda 5000 eiro apmērā. Tāpat lēmumā noteikts, ka ir jāturpina piemērot drošības līdzeklis – apcietinājums -, nosakot, ka tas tiks atcelts, ja līdz 24.septembrim tiks veikta drošības naudas samaksa.
Lēmums nav pārsūdzams.

Jau ziņots, ka Grantiņa aizstāvji uzskata, ka Drošības policija (DP) pret klientu pielietojusi pārmērīgu spēku. Apcietinājuma atcelšana nepieciešama, jo aizturēšanas laikā iegūtā rokas trauma ir ļoti nopietna – no elkoņa kaula atdalījies gabals. Šādu traumu nav iespējams sadziedēt bez operācijas. Rīgas Centrālcietumā operāciju nav iespējams veikt. Tāpat Grantiņam iepriekš ir diagnosticēta izkaisītā skleroze, kuras izplatības ierobežošanai ir nepieciešami medikamenti, kuru cietumā nav.

Tikmēr DP aģentūrai LETA skaidroja, ka par noziegumu veikšanu aizdomās turēto personu aizturēšana tiek īstenota stingrā saskaņā ar likumā noteikto kārtību. Aizturēšanas laikā Grantiņš izrādīja pretošanos un uzbruka DP amatpersonām, tāpēc amatpersonas bija spiestas piemērot samērīgu spēku. Tā rezultātā Grantiņš guva rokas traumu. Tomēr, lai detalizēti noskaidrotu notikušā apstākļus, DP veic dienesta pārbaudi.

24.jūlijā Grantiņš tika aizturēts, pamatojoties uz tiesas lēmumu piemērot viņam drošības līdzekli – apcietinājumu. Šo drošības līdzekli tiesa viņam piemēroja jau 2014.gadā pēc DP lūguma saistībā ar 2012.gada 10.aprīlī sākto kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par darbībām, kas apzināti vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Vācijā dzīvojošais Grantiņš ir izveidojis mājaslapu “www.tautastribunals.eu”. Viņš iepriekš sevi bija pasludinājis par Latvijas Republikas tautas tribunāla (LRTT) priekšsēdētāju un regulāri lamājis un kritizējis Latvijas politiķus un citas amatpersonas.

Iepriekš Grantiņš paziņojis, ka piespriež augstāko soda mēru dažādām Latvijas amatpersonām un politiķiem.
Šogad jūnijā tīmekļa vietnē ievietotajā paziņojumā Grantiņš raksta, ka esot ieradies savā tēvzemē, neskatoties uz draudiem, kuri nāk no valdošās kliķes. “Tā cenšas mani izdabūt no manas pagaidu mītnes zemes, lai tiesātu mani par Atmodas laika noziegumiem. 4.maija kliķei taču, tāpat kā Putinam, ļoti sāp PSRS sabrukums. Arestējiet un tiesājiet mani! Vēlu panākumus jums, nožēlojamie tautas nodevēji! Nepalaidiet garām šo izdevību! Ja neizdarīsiet to ar mani, tad es to izdarīšu ar jums. Es jūs aizvilkšu uz karātavām pēc visiem likumiem ar ANO mandātu kabatā! Un ne tikai vienus, bet kopā ar visām ģimenēm, kuras līdz ar jums ir rijušas un rij tautai nozagto!” rakstījis Grantiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Juristi un vēsturnieki ir ar komunisma laika izglītību, nedrīkstēja pieļaut šādu speciālistu darbību atjaunotajā Latvijā. Šo divu profesiju cilvēkiem bija jāmācās no jauna. Likumi ir nepareizi, tie ir jāmaina un jāuzlabo, jo likumi neatbilst Eiropai. Skolās māca nepareizu vēsturi, viss ir sajaukts. Vācijā ir citi likumi.

  • Vācijā drīkst nesodīti mētāties ar draudiem?

   • Vai jums nešķiet, Atbildēt

    ka draudi vietā? Par ko pārtapusi mūsu Latvija? Par vietu, ko latvieši paaudzēs kopuši un rūpējušies gan par sevi, gan citiem, kas nespēj vairs paēdināt sevi, kur vēl lai citiem dzīves pabērniem atlicinātu kādu grasi… vai te nav jādraud??????????????????????????????????? Te būtu jārīkojas!!!

   • Jūs pieminiet Vāciju? Atbildēt

    Jums tā kā derētu aizbraukt un paskatīties, kā cilvēki dzīvo Vācijā. Tur var redzēt, ka valdība ar Kancleres kndzi personīgi, ar smagu darbu dara visu, lai samazinātu nabadzību! Par naudu, kas ietaupīta no pārmērīgu uguņošanas izpriecu rīkošanas Vecgada vakarā, uzdāvinot katrai trūcīgai ģimenei ledusskapi, jā Vācijā patiešām jūt, ka valdība ir ieinteresēta cilvēku likteņos, atšķirībā no Latvijas valdības, kas tusē uz nebēdu…

 2. 5 000 eur BRĪVĪBAS cīnītājam !!!!!!!!!!!!!
  .
  C Ū K A S !!!!!!!

 3. … Neticami, ka vel sodien, kada ES likumiga valsti, tas patritiskos pilsonus drikst sada apsaubama iemesla del un tada rupja veida apcietinat par ‘, ‘ pec likuma un ANO konvencijam’, iesaktas cinas par DDD pabeigsanu taja … un vajadzigam tiesiskam koregijam un reparacijam no visiem vainigajaiem … pie autohtonas latviesu pamattautas genocida un tas valsts ekonomijas iznidesanas, ar noluku … !!!!

  … Ka ari par to, ka vel vinas patriotos dzivo velme saukt – pec likuma un internacionalam konvencijam noteiktas kartibas — pie atbildibas vainigos, kas parkapjot LR Satversmi un Saeimas balsojumos izvarojot vai ignorejot tas Kriminallikumus ir tadejadi izdarijusi notiesajamu visvisada veida pretvalstisku darbibu ar konsekventu, tas autohtonai pamattautai un pilsoniem nodaritu kaitejumu: miesigi, garigi, ka ari tadejadi atverot ierspejas korumpatijai liela mera tas pilsoniem pazeminat to labklajibu … !

  … Kur ir seit naida celsanas paradiba … pret ko, pret kuriem, kad ?

  … Jo patiesiba, kas ir un bus, ir negrozama !!!! Milziga un vesturiski unprecedenta latviesu tautas izskausana, tas upuru procentala, trijas okupacijas turpinas sodien izsmalcinata veida un tauta turpina ciest unir kritusi tuvu iznicibas slieksnim !!!

  … Sodienas, Komunistu un Nacistiskas Vacijas neaizskartai, Brivas Latvijas demografijai butu jauzime vismaz 5 miljoni latviesu tautai piederigie … !!!

  .. Kauns un negods visai normalai demokratiskai pasaulei, sini instance, it seviski Bezabrene … kur vel pie varas sviram radas palikusi nomenaklaturas varas daritaji un rupori … !

  … Nirnberga II sevi piesaka arvien skalak … !

  • Nevis apšaubāma iemesla, bet naida kurināšanas un draudu dēļ. Es ceru, ka K-K nav ekstrēmists un neatbalsta naidu un draudus?

   • Ziniet ar mīlestības sludināšanu Atbildēt

    Latvija necik tālu nav tikusi, varbūt jāsāk beidzot ar taisnīgu tiesu darba iedarbināšanu, ja jūs negribat naida un draudu vēršanos plašumā. Kad beidzot pie atbildības tiks saukti Latvijas valsts izsaimniekotāji???????????????

 4. dp no cekistu durem un zabakiem? No kadas olas sis dp izskilies? Ta laikam ir augstaka profesionalitate piekaut vecu viru. Netikvien cekisti bet hitleriesi to loti labi prata.

 5. Allahu drīkst lamāt un kariķēt. Latvijas valstij draudēt drīkst. bet baidīt varu sagrābušos, tud no soda neizbēgt, nav noilguma, jo arī viņi dzīvo vienā bailēs. Un policija drīkst tādu jokdari apstrādāt arī bez tiesas. Par salauztu slotaskātu – krimināllieta (krieva slotaskāts), par sakropļotu roku – pats vainīgs, slims vecs, nespēcīgs, bet DP zēni tak nevarēja zināt, ko tāds fašists viņiem var nodarīt.

  • Latvijas valstij arī nedrīkst draudēt, bet Allahs ir mītisks personāžs, tāpat kā Kristus. Starp citu, vikiņ, Allahu lai aizstāv paši ekstrēmie musulmaņi, jūsu vārgā balstiņa te maz ko līdzēs!

   Un vēl, vikiņ melīt. Es ceru, ka pat grantiņisti saprot atšķirību starp izsmiešanu un draudiem! Es ceru, ka muļķi tomēr neesat!

   • jo savādāk tev neaiziet līdz smadzenēm, ka Tauta ir nogurusi no jums, tā ka taisieties, ka tiekat! Pienāks brīdis, ka nespēsiet pat sapakot pekeles, kad pienāks zaglis un visu…

 6. Grantiņš sirdapziņas nāves sodu piesprieda padomju komunistiskās okupācijas aktīvistiem,kuri nez kā ir nokļūvuši okupācijas jūgu nometušās valsts pārvaldē,miljonāru sarakstos,augstakajā sabiedrībā.Tas ir neizprotams ne tikai Grantiņam.

  • Pirmkārt, nejēga, Latvijā tiesu spriež tikai tiesa, nevis apdulluši ekstrēmisti. Otrkārt, nāves sodu Latvijā un ES nevar piespriest.

   • xyz to tiesiska valsts. Atbildēt

    Nez kursh to izdomaajis, ka Grantinjsh kaadam piespriedis naaves sodu? Laikam gan tikai Maskavas okupantu propagandas saindeetaas smadzenees var rasties uzskats, ka augstaakais soda meers var noziimeet vieniigi naaves sodu.

 7. Drošības policija, Atbildēt

  pieķeroties Latvijas brīvības cīnītājam, “Helsinku 86” grupas izveidotājam Grantiņam, ir parādījusi, kā interesēs tā darbojās. Par nodarītajiem miesas bojājumiem nāksies atbildēt Eiropas cilvēktiesību aizsardzības tiesas priekšā, Latvija vairs nav tā mazā privātā bodīte, kur var atļauties strādāt nezin ko…

  • cilvēktiesību aizsargs Atbildēt

   Jā, ekstrēmist, Latvija nav ekstrēmista Grantiņa privātā bodīte un ekstrēmists Grantiņš nevarēs nesodīti mētāties ar draudiem un huligānot!

   • Latvija ir ekstrēmistu Girsa.Lindermana,Osipova ,Gapoņenko,Ždanokas privātbodīte?

   • Tātad jūs kā cilvēktiesību sargs, Atbildēt

    atzīstoties, ka aizstāvat pretlatviskas intereses, būtībā būtu kvalificējams pēc Putina knga koncepcijas kā ārzemju aģents, tautas valodā runājot, svešzemju spiegs, iefiltrējies Latvijas drošības sistēmā…Un jums vēl kas sakāms šai sakarā…Latvija vairs nav maza privātbodīte!

Draugiem Facebook Twitter Google+