×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
27. novembris, 2014
Drukāt

Lindas Leen klasika koncertos

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Novembra beigās iznāks dziedātājas Lindas Leen DVD ieraksts “Klasika” – veltījums dziedātājas 15 skatuves gadiem. Tas tiks atzīmēts divos Lindas labāko dziesmu prezentācijas koncertos Vidzemes koncertzālē „Cēsis”, 30. novembrī.

Jāteic, ka Linda Leen uz pašmāju un citu zemju skatuves pamazām iekarojusi kopš 2000. gada. Kopš tā laika viņa ir dziedātāja un dziesmu autore, kuras trumpis ir emocionāli krāšņas dzīvās uzstāšanās. Kopš dziedātājas darbības pirmsākumiem uz profesionālās mūzikas skatuves, viņa ir radījusi dažādus tēlus,  izpaudusies popmūzikas, džeza, akustiskas un kabarē mūzikas žanros. Viņu var dēvēt par sievieti – hameleonu, kas inficēta ar  profesionālismu  un perfekcionismu.

Spilgts apliecinājums Lindas augstu paceltajai un gadu gaitā arvien vairāk slīpētajai latiņai bija koncerts augustā Dzintaru koncertzālē. Koncerta liecinieki varēja baudīt skaistākās Lindas dziesmas mūsdienīgos aranžējumos stīgām un sitaminstrumentiem, krāšņu video pavadījumā, un priecēt acis, raugoties uz atsevišķa stāsta vērtajiem Lindas tērpiem. Toreiz tapa arī koncerta ieraksts, un gaidāmā jaunā ieraksta „Klasika” iznākšana ir Dzintaru koncertzālē izskanējušā Lindas Leen labāko autordziesmu koncerta “Klasika” fiksācija “blu ray” un DVD formātos.

Ieraksta “Klasika” prezentācijas koncertos skanēs Lindas visu laiku labākās autordziesmas, kas jau kļuvušas par Latvijas radiostaciju zelta fondu, kā arī jaunās un vēl neizdotās kompozīcijas, kuras kopā ar autori izpildīs klasisko – stīgu instrumentu virtuozi – Lindas ilggadējais skatuves pavadonis, ģitārists Kaspars Zemītis un Štrausa stīgu kvartets, kā arī perkusiju meistars Rihards Zaļupe.

Pašlaik Linda Leen atgriezusies no koncertēšanas Apvienotajos Arābu Emirātos un turpina strādāt, radot mūzikas albumu, kura demo versiju skatītāji varēja novērtēt vairākos koncertos un festivālos vēl pagājušā gadā. Par koncertprogrammu “Klasika”, veltītu dziedātājas 15. gadskārtai uz skatuves, Linda Leen teic – “15 gadu laikā ir tapušas daudzas man emocionāli svarīgas dziesmas, ar katru no tām mani saista ļoti personīgas attiecības. Esmu pateicīga savam klausītājam par atpakaļsaiti, ko jūtu par dziesmām, kuras ir bijušas svarīgas ne tikai man, bet arī citu cilvēku dzīves notikumos. Dziesmas pieaug kopā ar mani un klausītāju, tagad tām ir šodienas krāsa un garša. Skatuves grīdas putekļi, klavieres, ziedu tvans, smokingi, asaras un smiekli, pilnmēness.”

Gaidāmo Lindas Leen koncertu scenogrāfijas autors ir Kristaps Skulte, bet projekcijas veido Viktors Keino, savukārt gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, kurš nule ieguvis „Spēlmaņu nakts” balvu kā Gada gaismu mākslinieks.

Varbūt noder

30. XI 14.00 un 17.00 Vidzemes koncertzālē „Cēsis”.

Biļetes „Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 9 – 18.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+