×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. februāris, 2013
Drukāt

Lindermana partijas līderis pašvaldību vēlēšanās Rīgā būs Girss

Foto-LETAFoto-LETA

Partija “Lindermana partija – Par dzimto valodu!” startēs šogad 1.jūnijā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, tostarp arī Rīgā, kur politiskā spēka līderis būs Illarions Girss.

“Rīgai mūs pietrūkst,” 2.februārī partijas kongresā uzsvēra Girss, bilstot, ka Rīgā startējošās latviskās partijas vēlas galvaspilsētu pārvērst par etnisku muzeju, taču Rīgai ir iespējas kļūt par krievu centru Eiropas Savienības mērogā.

Girss uzsvēra, ka viņš vēlas, lai Rīgas dome ar saviem iedzīvotājiem runātu viņu dzimtajā valodā. Viņš solīja palīdzēt arī latviešiem, kuriem, galvaspilsētā ierodoties no laukiem, ir problēmas atrast darbu, jo viņi nezina krievu valodu. “Dome var piedāvāt bezmaksas krievu valodas kursus. Mums ir jāpalīdz viņiem.”

Kongresā, debatējot par startu vēlēšanās Rīgā, tika spriests par efektīvāku daudzdzīvokļu māju siltināšanu, kā arī par nepieciešamību pēc valsts kontroliera pašvaldībā, lai padarītu caurredzamāku pašvaldības uzņēmumu darbu.

Lindermana partijas Rīgas mēra amata kandidāts Girss žurnālistiem sacīja, ka priekšvēlēšanu kampaņai Rīgā plānots atvēlēt 50 000 latus un galvaspilsētas vēlēšanu sarakstā varētu būt iekļauti 30 partijas biedri. Ja “Lindermana partija – Par dzimto valodu!” iekļūs Rīgas domē, tā ir gatava sadarboties ar “Saskaņas centru”.

Partijas priekšsēdētājs Vladimirs Lindermans norādīja, ka politiskais spēks pašvaldību vēlēšanās piedalīsies arī Daugavpilī, Rēzeknē, Ludzā, Daugavpils novadā, Liepājā, Salaspilī un Jēkabpilī. Tāpat partija apsver iespējas piedalīties pašvaldību vēlēšanās Jūrmalā un Ventspilī.

Lindermans žurnālistiem sacīja, ka partijas mērķis vēlēšanās ir visās pašvaldībās pārvarēt 5% barjeru. Viņš ir pārliecināts, ka to izdosies panākt.

Par partijas līderi startam pašvaldību vēlēšanās Daugavpilī izraudzīts rīdzinieks Vitālijs Rudņevs, kurš šodien veselības problēmu dēļ kongresā neuzstājās. Pēc Lindermana teiktā, Rudņevs iedvesīs jaunu elpu un negaidītus pavērsienus vēlēšanās Daugavpilī.

Vēlēšanām Lūdzā par līderi tiek plānots izvirzīt Vladimiru Pedanu, kurš, uzrunājot kongresa dalībniekus, pievērsās idejai par Latgales autonomiju. “Latgalei kā iepriekš nekad tagad vajadzīga autonomija,” sacīja Pedans, bilstot, ka, Latgalei iegūstot autonomiju, vairs Latvijā nebūs nepilsoņu, okupantu un visiem būs balstiesības.

Rēzeknē Lindermana partijas līderis būs Vadims Giliss, Salaspilī – Pāvels Spiridovskis, bet Jēkabpilī “Lindermana partija – Par dzimto valodu!” plāno startēt kopā ar “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”. Pārējo sarakstu līderu vārdi vēl nav zināmi.

Sestdien notiekošajā kongresā partijai vienbalsīgi tika mainīts nosaukums – no partijas “Par dzimto valodu!” tā kļuva par partiju “Lindermana partija – Par dzimto valodu!”. “Taktiski mums ir jāsper šis solis un jāpārsauc partija,” sacīja partijas biedrs Jevgēņijs Osipovs, bilstot, ka partijas līderi šādam solis nācies pierunāt, jo Lindermans piederot ne tikai sev, bet arī partijai un tautai. Arī pats Lindermans norādīja, ka šis solis sperts atpazīstamības veidošanai, bet vēlāk viņa vārds no partijas nosaukuma var pazust.

Kongresā apstiprinātajā partijas programmā norādīts, ka partija iestājas par oficiāla statusa piešķiršanu krievu valodai, vēlas panākt “kaunpilnā” nepilsonības institūta likvidēšanu, atbalsta Latgales iedzīvotāju kustību par sava reģiona autonomiju, iestājas par ikviena Latvijas iedzīvotāja tiesībām uz savu viedokli par Latvijas vēsturi un uzstāj uz tiešās demokrātijas attīstību Latvijā – referendumu procedūras vienkāršošanu un pārēju uz citu vēlēšanu sistēmu.

Partijas pašvaldību priekšvēlēšanu programmas tiks apstiprināta vēlāk.

Kongresā piedalās aptuveni 60 partijas biedri. Lindermans sacīja, ka viņa partija apvieno 266 cilvēkus, no kuriem kongresā pārstāvēti 188. 128 partijas biedri gan savu viedokli kongresā pauž uz pilnvaru pamata.

Kongresa darba valoda ir krievu valoda.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+