×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. februāris, 2012
Drukāt

Lindermans Briselē skaidros savu pozīciju par valodas referendumu

lindermans2

Īsi pirms sestdien gaidāmā referenduma Vladimirs Lindermans trešdien devies uz Eiropas parlamentu, lai citu valstu politiķiem Briselē skaidrotu referenduma par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai rīkošanas iemesliem, trešdien raksta laikraksts “Neatkarīgā”.

Vienlaikus Latvijā savukārt ierodas Krievijas režīma opozicionāri Valērija Novodvorska un Konstantīns Borovojs, kuri uzskata, ka referendums liecina par Krievijas vēlmi atgūt ietekmi Baltijas valstīs.

Lindermans laikrakstam apliecināja, ka viņa vizīti Eiroparlamentā organizē Latvijas eiroparlamentāriete Tatjana Ždanoka. «Tikšos ar Spānijas, Lielbritānijas un citu lielvalstu politiķiem, lai apliecinātu, ka Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji nav apmierināti ar starpnacionālajām attiecībām, un skaidrotu referenduma rīkošanas iemeslus,» skaidrojis Lindermans.

Zīmīgi, ka īsi pēc tautas nobalsošanas viņš izlēmis iegūt maksimālu atdevi no referendumā nopelnītās atpazīstamības un sākt karjeru lielajā politikā. Lindermana partija kopā ar osipovišiem dibinās partiju apvienību, lai piedalītos 2013.gada pašvaldību vēlēšanās.

“Neatkarīgā” norāda, ka gluži pretējas referenduma cēloņsakarības akcentē Krievijas oficiālās varas disidenti Novodvorska un Borovojs. Abi politiķi, kuri līdz šim aktīvi komentējuši etnisko situāciju Latvijā, trešdien ierodas Rīgā, lai sniegtu savus komentārus saistībā ar gaidāmo referendumu, kā arī tiktos ar Saeimas  deputātiem, Saeimas cilvēktiesību komisiju un Austrumeiropas politikas centra pārstāvjiem.

«Sākot ar Rīgas priekšsēža atskaitēm Krievijas vēstniekam, beidzot ar Latvijai absurdo referendumu par otru valsts valodu – tie ir spilgti piemēri Krievijas politikai Latvijā. Šodienas kara ieroči ir referendumi, sabiedriskās organizācijas un mediju telpa. Man atliek tikai brīnīties, ko mūsu politiķi un drošības iestāžu darbinieki ir darījuši līdz šim, ja nu jau ir tik tālu, ka Krievijas demokrāti brauc mūs brīdināt,» atzīst Rīgas domes deputāts Jānis Skuja, kura pārstāvētā Demokrātisko patriotu frakcija abus Krievijas politiķus ir aicinājusi uz Rīgu.

Viens no Novodvorskas un Borovoja vizītes mērķiem ir tikšanās arī ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu, kurš neslēpj savu nostāju referendumā un atklāti iestājas par divvalodību.

Tikmēr viens no referenduma iniciatoriem Illarions Girss izlēmis apelēt pie ticīgo jūtām, lai pārliecinātu sabiedrību par pareizo izvēli referendumā. Viņš rīdziniekus uzrunā ar Jēzus Kristus vārdiem. Rīgas centrā, Krasta ielā pie Dzelzceļa tilta, ir uzstādīts reklāmas plakāts, kurā atainots citāts no Bībeles, proti, Jēzus Kristus brīdinājums: «Ikviena valsts, kas savā iekšienē ir sašķelta, aiziet postā, un tur nams uz namu grūst.»

Jau vēstīts, ka 18.februarī gaidāms referendums par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, kuru ierosināja biedrība “Dzimtā valoda” un tās līderis Vladimirs Lindermans.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+