×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. aprīlis, 2012
Drukāt

Lindermans jauno politisko spēku varētu izveidot maijā

lindermans4

Biedrības “Dzimtā valoda” līderi Vladimirs Lindermans un Jevgeņijs Osipovs no savām partijām izveidot politisko apvienību varētu maijā, kad notiktu apvienošanās kongress, aģentūrai LETA pastāstīja Lindermans.

Iepriekš Lindermans bija pieļāvis, ka politisko apvienību varētu izveidot jau aprīlī.

Politiķis pastāstīja, ka patlaban dažādas aktivitātes tiekot rīkotas “biedrības robežās”, ne kā politiskai partijai. Pēc Lindermana teiktā, galvenās darbības patlaban saistītas ar ielu nosaukumu plāksnītēm divās valodās un zāļu lietošanas instrukcijām, kurās iecerēts panākt arī krievu valodas tekstu iekļaušanu.

Lindermans iepriekš pavēstīja, ka jaunais politiskais spēks varētu kandidēt gan pašvaldību, gan Saeimas vēlēšanās. Šī partija vai apvienība nevēlētos asus konfliktus ar “Saskaņas centru” (SC).

Politiķis norādīja, ka arī nākamajās vēlēšanās, tāpat kā visās iepriekšējās, būšot etniskais balsojums. Tomēr no krievu vēlētājiem esot pieprasījums, lai būtu ne tikai “Saskaņas centrs”, bet arī “nesaskaņas centrs”.

Lindermans skaidroja, ka SC esot diezgan divdomīga pozīcija starpnacionālajos un pilsonības jautājumos. Daudziem šāda pozīcija patīkot, bet referendums esot parādījis, ka daudzi nav apmierināti. Tāpēc kā alternatīva tiks veidots jauns politiskais spēks, kuram šie jautājumi būs formulēti pietiekami skaidri.

“Dzimtās valodas” līderis atzina, ka konkurence starp abiem politiskajiem spēkiem noteikti būs, bet viņš nevēlētos, ka tā kļūtu pārāk asa un ar savstarpējiem apvainojumiem tiktu aizbaidīti vēlētāji.

Lindermans neizslēdza, ka viņš un Osipovs varētu tikt pie Latvijas pilsonības, kas ļautu pašiem kandidēt vēlēšanās. Tomēr, ja pie varas esošo ietekmes dēļ tas neizdosies, viņi būs politiskā spēka simboliskie līderi, savukārt esot gana daudz cilvēku ar pilsonību, kas varēs veiksmīgi vēlēšanās piedalīties. Tieši referenduma kampaņas laikā esot parādījušies jauni juristi, ekonomisti un biznesmeņi, kas kļuvuši par viņu atbalstītājiem. Šie cilvēki varēs arī izstrādāt politiskā spēka ekonomisko piedāvājumu, kura pagaidām vēl nav.

Kā ziņots, pēc Lindermana vadītās biedrības “Dzimtā valoda” iniciatīvas tika savākts nepieciešamais parakstu skaits, lai notiktu referendums par krievu valodu kā otru valsts valodu. Kaut arī referendumā šī iecere cieta pamatīgu sakāvi, Lindermans pauda uzskatu, ka viņa mērķis esot sasniegts.

Lindermans iepriekš izveidojis partiju “13.janvāra kustība”, bet Osipovs – Osipova partiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+