×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2012
Drukāt

Lindermans pāriet uzbrukumā

lindermans_leta5

Pagājšnedēļ Ministru prezidents V. Dombrovskis bija aizbraucis uz krievvalodīgā “Časa” redakciju skaidrot valsts stāvokli un valdības politiku. Kā valdības vadītājam tas sekmējās, varēsim spriest vēlāk.

 

Dienās pirms V. Dombrovska k-ga tekstu publicēšanas abos vadošajos Rīgas krievvalodīgajos izdevumos tika publicēti liela apjoma paša Vladimira Iļjiča Lindermana stāstījumi par saviem plāniem un nodomiem (“Vesti”, 29. III un “Čas” 28 III).

V. Lindermans stāsta, ka viņš dosies politiskos ceļojumos uz Latgales novadiem un pilsētām. Par to, ko un kā vadonis tur rīkosies, liecina intervija jau minētajā “Časā”: “Mēriju – ieņems uzbrukumā!” Ieņemamā pašvaldība ir Daugavpils. Kā ieņems Rīgu un Rēzekni, vēl neesot nospriests. Bet pa to laiku, jau šomēnes būs nodibināta “jaunā”, domājams, Lindermana–Osipova–Gapoņenko partija. Tā rīkošoties skaidrāk un noteiktāk nekā Ušakova–Urbanoviča “Saskaņa”. Kāds mazs piemērs šādai skaidrībai. Kāpēc ielu nosaukumi pārrakstāmi ar krievu alfabēta burtiem, t. s. kirilicā? V. Lindermans paskaidro, ka tāda pārrakstīšana radīšot pareizu psiholoģisku atmosfēru.

 

Gluži loģiski būtu, ja latviešu lasītājs man tūdaļ vaicās – kā tad tā, vai Lindermans jau valda Rīgā?! Vēl ne, bet, kā L. skaidro “Časam”, “mēs, satiekoties ar Urbanoviču, principā norunājām sarīkot kampaņu, netraucējot viens otram”.

 

V. I. Lindermans, manuprāt, ir prasmīgs, enerģisks, materiāli un finansiāli nodrošināts kampaņas organizētājs, kurš nekautrējas darboties Latvijas valsts pārkrievošanas virzienā. Bet 18. februāra referendums, manuprāt, pierādīja, ka piekritēju šiem vīriem (Lindermanam, Osipovam, Gapoņenko u. c.) diez vai pietrūks. Kamēr latviešu cilvēki pašapmierināti cits citam stāsta, kā gājuši uz 18. februāra referendumu, un apmainās patriotiskiem uzsaukumiem (kādus saņem arī “LA” redakcija), tikmēr vēl viena “jauna kustība” braukā apkārt un vāc pilsoņu parakstus nākamajam referendumam par to, lai mūsu pilsonību izsniedz ikkatram nepilsonim, kas vien to pieprasa. Līdz septembrim savākšot 10 000 parakstu, bet savākts pagājšnedēļ jau tūkstotis. Organizācija pati samaksājot notāriem par reģistrāciju (“Vesti”, 29. III).

Notiek mērķtiecīga valsts iekšējās drošības stāvokļa destabilizācija. Mani nepārliecina, ka šo drošību var pietiekami droši nodrošināt vien ar aicinājumiem, ka “jācīnās par mūsu patiesību” drošības iestādēs. Patlaban Lindermana spēki pāriet frontālā uzbrukumā un vismaz attiecībā uz Nacionālās apvienības darbībām var jautāt – kā rīkosies šis spēks? Vai tas neizkāps ne soli ārpus likumdošanas dārziņa? Pie tautas?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+