×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
27. maijs, 2012
Drukāt

Lindermans slepus mēģina nodibināt partiju

vladis

Biedrības “Dzimtā valoda” līderi Vladimirs Lindermans (attēlā) un Jevgēņijs Osipovs, kas bija divvalodības referenduma ierosinātāji, sestdien, 26.maijā, lielā slepenībā dibinājuši partiju, ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Lai gan iepriekš Lindermans un Osipovs stāstīja par savām politiskajām iecerēm, sestdien notikušais pasākums nav izziņots medijiem. No dibināšanas kongresa izraidīts TV3 operators, kuram nav bijusi līdzi žurnālista apliecība. Tika mēģināts izraidīt arī žurnālistu Ansi Pūpolu.

Raidījums saskaitīja, ka sestdien uz partijas “Par dzimto valodu” dibināšanu bija ieradušies ap 80 cilvēku. Likums paredz, ka partijas dibinātāju skaits nevar būt mazāks par 200.  

Neviens nav arī pārbaudījis, vai atnākušie dibinātāji atbilst likuma prasībām. “Nekā personīga” žurnāliste partijas dibināšanas protokolā reģistrējās kā Žanna Potenko un neviens viņai neprasīja uzrādīt pasi.

Žurnālistu klātbūtne kongresa dalībniekus saērcināja un klātesošie desmit minūtēs nobalsojuši par partijas statūtiem, līderiem un apvienošanos. Jaundibinātās partijas statūti paredz, ka tās uzdevumi ir harmonizēt Latvijas daudznacionālās tautas un divvalodīgās sabiedrības intereses uz jebkādas izcelsmes iedzīvotāju līdzcietības pamata.

Partijas pirmais uzdevums būšot dalība nākamajās pašvaldību vēlēšanās. Kampaņas pamatā būs krievu valodas stāvokļa uzlabošana un pilsonība visiem nepilsoņiem. Par pēdējo iniciatīvu šobrīd notiek parakstu vākšana likuma grozījumu ierosināšanai.

“Mums ir jātrenējas spēcīgam sitienam,” sacījis Lindermans. “Bet būs vajadzīgs spēcīgs sitiens. (..) Būs spēcīga kampaņa, kas varasiestādes novedīs līdz psihozei,” viņš izteicies.

Gan Osipovam, gan Lindermanam jau ir savas partijas – “13.janvāra kustība” un Osipova partija. Iepriekš viņi pavēstīja, ka tiks dibināta partiju apvienība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+