×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
18. februāris, 2017
Drukāt

Lindermans: Valsts joprojām nedzird krievvalodīgos (109)

Foto-LETAFoto-LETA

Vladimirs Lindermans.

Pirms pieciem gadiem notikušais referendums par krievu valodu kā otru valsts valodu nav devis pragmatiskus rezultātus, uzskata viens no referenduma iniciatoriem Vladimirs Lindermans.

Sarunā ar aģentūru LETA Lindermans atminējās, ka referenduma mērķis bija valsts varai nosūtīt kolektīvu vēstījumu no Latvijas krievvalodīgajiem, norādot, ka Latvijā krievvalodīgie ir, ka viņiem ir sava dzimtā valoda, no kuras viņi netaisās atteikties, un ka viņi tāpat kā latviešu valodā runājošie ir šīs zemes saimnieki.

“Toreiz izdevās savākt nepieciešamos parakstus, lai rosinātu referendumu. Politiskā vara bija šokā par tik lielu parakstu skaitu, kas liecināja, ka integrācijas programma valstī nedarbojas, taču pēc referenduma viņi neko nav mainījuši, turpinot to pašu politiku,” sacīja Lindermans.

Vērtējot to, kas mainījies piecu gadu laikā pēc referenduma, Lindermans uzskata, ka principiāli nekas mainījies neesot, turklāt arī politiskā vara neesot ņēmusi vērā Latvijas krievvalodīgo viedokli, turpinot īstenot līdzšinējo politisko kursu un neieklausoties lielā Latvijas iedzīvotāju daļā. “Referendums nenesa pragmatiskus rezultātus un nemainīja varas attieksmi pret krievvalodīgajiem Latvijā,” pārliecināts Lindermans.

Jautāts, vai, viņaprāt, tuvākā vai tālākā nākotnē būtu iespējams rosināt atkārtotu referendumu, lai panāktu krievu valodas statusa maiņu, Lindermans secināja, ka, pateicoties referenduma ierosināšanas kārtības sarežģīšanai, tas īsti nebūtu iespējams, jo tam nepieciešami lieli resursi. Tāpat viņš norādīja, ka, pasaulei mainoties, priekšplānā izvirzās citas problēmas, piemēram, ASV un Krievijas attiecības, otrajā plānā novirzot latviešu un krievu attiecību jautājumu Latvijā. Tomēr viņš piebilda, ka abu nāciju attiecību attīstība Latvijā arī lielā mērā atkarīga no ģeopolitiskās situācijas, jo “krievvalodīgais ar simpātijām attiecas pret Krieviju”.

“Aukstā kara ietekmē spriedze pieaugs,” prognozēja Lindermans, piebilstot, ka tas, kā risināsies NATO, ASV, Eiropas un Krievijas attiecības ļoti ietekmēs to, kā krievi jutīsies Latvijā.

Vērtējot to, vai mainījušās attiecības starp latviešiem un krieviem, Lindermans sacīja, ka sadzīviskā līmenī tās nav kļuvušas nedz labākas, nedz sliktākas, taču joprojām ļoti būtisku plaisu rada politiskās nesaskaņas.

“Valsts negrib pielaist krievus pie varas, pie lēmumu pieņemšanas. Sadzīves līmenī pat grūti pateikt, kad bija labāk, kad sliktāk. Kad saka, ka paliek labāk vai sliktāk, cilvēki balstās savā pieredzē, bet kopumā nekas īsti nenotika,” secināja Lindermans, uzsverot, ka ķildas starp latviešiem un krieviem galvenokārt ir politiskā līmenī un šis politiskais konflikts atspoguļojas visās politiskajās norisēs.

Lindermans ir pārliecināts, ka valstij ir jāsāk dialogs ar krievvalodīgajiem, turklāt tas ir jādara ne tā, kā tas noticis līdz šim. Viņš vēlētos sagaidīt, ka valsts veido dialogu ar krievvalodīgo kopienā pazīstamiem un autoritatīviem cilvēkiem. Taču par to, vai šāds dialogs varētu izveidoties, Linderamans ir skeptisks. “Valsts dara to, ko viņa uzskata par vajadzīgu, noignorējot referenduma rezultātu. Referendumā zaudējām 1:3, bet toreiz nobalsoja gandrīz visa krievu kopiena, taču viņu viedoklī neieklausījās,” teica Lindermans.

“Ja nebūs dialoga, saskarsmes punktu meklēšanas, tad nekas neuzlabosies,” secināja Lindermans.

Viņš norādīja, ka krievvalodīgo vidū pēc referenduma ir manāms panīkums un izmisums. “Cilvēki nesēž uz soliņa un neraud. Viņi kļūst vienaldzīgi pret valsts politiku, pamet Latviju. Toreiz mēs izdarījām visu, ko varējām – referendums ir augstākā likumdošanas iniciatīva. Pašlaik cilvēki samierinās ar savu likteni, ar to, ka valodu jautājumā te, visticamāk, nekas neizdosies, līdz ar to viņi risina paši savas personīgās problēmas,” stāstīja Lindermans.

Kā ziņots, pēc Lindermana vadītās biedrības “Dzimtā valoda” iniciatīvas tika savākts nepieciešamais parakstu skaits, lai notiktu referendums par krievu valodu kā otru valsts valodu. Kaut arī referendumā 2012.gadā šī iecere cieta pamatīgu sakāvi, Lindermans pauda uzskatu, ka viņa mērķis esot sasniegts.

Pievienot komentāru

Komentāri (109)

 1. Esmu sašauta,ka par šito mankurtu L.A. raksta!Tā jau ir viņa reklāma!Kas notiek ar jums?

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =======

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  ==========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 4. Protat kaunu !Vai esat šī nelieša fani?

 5. Ko tu neteiksi?Vai tad ar LV galvaspilsētas mēru – krievu tev par maz + vēl citās LV pilsētās ar SC uzurpēšanos?Vai par maz,ka neņem darbā bez slāvu val.un jābrauc prom?Tādiem neliešiem kā tev būtu jātup Putina Butirkā labāk.Atbrauci uz LV un tēlo baigo krievu aizstāvi?redz kā noēdies uz LV maizes.Atbrauci kā ģindenis.Girs laikam pēc tevis ilgojas.Vaļai ..

 6. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  ========

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 7. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =====

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =====

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 8. “viņi tāpat kā latviešu valodā runājošie ir šīs zemes saimnieki.”
  Piedošanu, saimnieki seit ir tie tradicionālie krievi, kas ir bijuši prims okupacijas.
  Marksistiskā imperiālisma maus imigrācija ir noziegums pret Latvijas sabiedrību un to legalizēt būtu noziedzīgi.
  Vai uz to aicina Lindermans?
  ____
  Lindermans ir profesionāls provokators un vina un viņam līdzīgo uzdevums ir sēt visās sabiedrībās, kur viņi darbojas, naidu un šķelšanos.
  sādu cilvēku darbība vispārejās labklājības vārda jāneitralizē.
  Ja nepanāksim tādu varu, kas to darīs, musu sabiedrības, tautas, civilizācijas tiks iznīcinātas. Vai nu mēs vai šādi iznīcinātāji.

 9. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  ========

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 10. letiņš, vienkārši letiņš Atbildēt

  Cenzūra ir vajadzīga jebkurā valstī – uzskata krievu režisors Andrejs Končalovskis. Un viņam taisnība. Nespēju pieņemt LA kā latvisku un patriotisku lasāmvielu, ja komentāros regulāri jālasa svešvalodā rakstīti, Latvijai un latviešiem naidīgi komentāri. LA, vai ļausi arī turpmāk letiņiem dir$t uz galvas?

 11. Vagoni….vagoni…..vagoni….lopu vagoni……vagonu ir daudz…..daudz vagoni…..lopu vagoni…..
  uz austrumiem brauks….uz austrumiem…..atpakal nebrauks….nebrauks atpakal…nekad….nekad…..
  Okupacijas seku likvidesana un kompensacijas piedzisana par nodaritajiem zaudejumiem,pamatojoties uz Starptautiskajiem likumiem.Noziegumiem pret cilveci nav noilguma.
  Likumu nepildisana no atbildigajam institucijam un atseviskam personam var tikt noverteta ka nozieguma atbalstisana.

 12. Neviena pasaules valsti nav cilvekiem tada apzimejuma krievvalodigie. Pateicis butu pareizaak,ka tie ir cilveki ar iipasham vajadzibam,nu tipa debiilie,kuriem nekur nav labi,tadel ir vajadziba ar viniem apieties,ka ar slimiem,tachu nav vajadzibas izdabat. Piemeram,ja UK kadam ir problemas un cilveks nepaklaujas likumam,tadiem noperk vienvirziena bileti uz etnisko dzimteni.Okei? Ko vel grib zhidovskaja rozha?

 13. Parašku sūkātājam Atbildēt

  Mūc kamēr vari, savējei apšaus

 14. Latviešu valodā naudu nešķērž , naudu izšķiež .

 15. Cik ilgi jus ņirgāsieties par valsts valodu un atļausiet kaut kādai svešai valodai iejaukties viedokļu apmaiņā un radīt iespaidu, ka notiek domu apmaiņa svešā valodā? Kur ir tulkojums? LA, – kas jūs esat? Vai kangaru avīze?

 16. Nevaru saprast, kas tā par nāciju krievvalodīgie! Tāda sajūta, ka Lindermanis nodarbojas ar izdomājumiem un dumjiem spriedumiem. Es saprotu, ir krievi, baltkrievi, ukraiņi u. t. t., viņi vienkārši lieto šo valodu, bet nav nācija.Šajā gadījumā nācija ir krievi, kuru valoda ir krievu valodu.Ja Lindermanis kā ebrejs nezin savu valodu un balstās tikai uz krievu, tad tas ir nožēlojami, neciena savus tautiešus.Latvijas pirmskara ebreji runāja savā valodā, un vēl iemācījās latviešu valodu par ko viņus cienīja, kā stāstīja mani vecāki.

 17. Nu redz ,kamēr latvieši ar krieviem atkal strīdas , tikmēr musliki ,nēģeri un ķīnieši lien te iekšā. Kādam tas ir izdevigi lai mēs kasitos.Un kas notiks vēlāk ?

  • Nuja! Tāpēc jau Lindermani arī referendumu rīkoja!
   Ne jau krievu intereses viņam interesē. Viņam interesē sabiedrību graušana, kurā viņi atrodas. Viņus vada vispārējs naids pret visu. Frustrācija.

 18. Bet Lindemanis jau nav krievs ,ko viņš bauro ? Ha ,žīds uztraucās par krieviem.

 19. Te nu pierādās, ka nepieciešams likvidēt okupācijas sekas. Ekonomiskie migranti un okupācijas armijas militāristi un viņu pēcnācēji NEDRĪKST noteikt Latvijas nākotni.

 20. Maskava nedzird nekrievu tautu balsis Atbildēt

  . . . . . baškīrus, čečeņus, ingušus,dagestāniešus, kabardiešus, kalmikus, karēliešus, čerkesus, ukraiņus, jakutus, mariešus, mordoviešus, osetiešus, abhāzus, tatārus un udmurtus.

 21. Nu neviens neieklausas, ka gribu uz pasaules kulturas citadeli austrumos un tas izcilajiem cietumiem, vai vismaz kulturali izpausties 3 kartigo odekolonu, vai “bajarisniku” padzeroties…, Neviens neieklausas, te tadus labumus gandriz dabut nevar.

 22. Bez pratin Pusan Sharikovics Atbildēt

  Glupas domas galva nak, laikam dzejnieks busu…
  Eh valinki, valinki, gudraki par Sharikov Pusanu…
  Un vispar, Sharikovs mans ciltstevs… tapec lepojos un censos visiem izradit

 23. Muļķa Mazpisāns ("Ontūns") Atbildēt

  Atvainojiet, atkal uznāca mutyskā caureja. Saēdos vecas zivju olas un belašus pie jaunā gunernators.

 24. tikai apkauno lielo krievu nāciju, mums tad kas

 25. Reiz Lapsai bija ledus māja un viņa dikti lielījās . Kad izkusa , tad līda pie Zaķa tāšu mājiņā . Beigās iekārtojās un Zaķi izdzina , jo traucēja .

 26. Valsts PAR DAUDZ dzird tos “krievvalodīgos” (lasi: krievu okupantus).

 27. Ar kādu nolūku LETA tieši šobrīd izvilkusi Lindermanu no vēstures mēslaines?

 28. Sis te tipins faktiski aicina Latviju sadalit normala valsti un civilokupantu parvaldita, daunbasam lidziga teritorija un gauzas, ka taja, redz, nu nez kapec, netaisas ieklausities. Varbut tomer vajadzetu ne tikai ieklausities, bet attiecigi uz tadiem reaget, ja nepieciesams, pienemt ari attiecigus likumus par seperatismu, valsts valodas, Satversmes piesmiesanu, kolonialisma centienu sludinasanu, kas visi versti tikai un vienigi uz latviesu un Latvijas necienu.
  Ja viniem nepatik Latvija un latviesu valoda, vajag dot tiesisku stimulu to pamest.
  Bet, butiba , zinot, ka valdosie to te atvilka no Krievijas cietuma,kur tam spideja “loti lielas izklaides”, tad nav ko ceret uz tiem, jo izskatas, ka tiesi tie ari ir visa si lembasta uzturetaji un iniciatori, bet visi “lindermani’ tadi parasti izpilditaji, lai attaisnotu to “piekapsanos”, sistematiski un bez kada pamata uzturamo 2 valodibu un segregaciju kops bernu darza.

 29. linderman! Vaintad Tuntiesam nevienu citunvalodsu neproti, tin krivoi voloidja? IOemacies velkadu, ja neesi galiogs stulbenis un runa taja ,Tevi dzirdes. Tagad Tun vienkarsi negribi sarunaties, Tu mekle kaski.

  • Ivans Muhamedovičs Geršenzons Atbildēt

   lindermaņi pārsvarā valodas tomēr prot. Bet ir viena lieta – ja šiverīgākie lindermaņi saskatīs rebes iespēju, viņi kļūs par advokātiem pat pašam nelabajam …

 30. : Valsts joprojām nedzird krievvalodīgos…
  Vēl trakāk!!!
  : Valsts joprojām nedzird Ķīniešvalodīgos…

 31. sita jau nav valsts sita ir kapitala mizkaste

 32. Jūs bļaustītos un kliegtu ” Urā” būtu skaistāka dzīve visiem.Jūsos ir bezgalīga lieluma mānija, kas neļauj Jums mierīgi dzīvot savā zemē,bet draudat, žvadzinat ieročus,aizmirstot,ka miers baro,karš iznīcina visus.

 33. ..valsts nedzird arí latvie$us…

 34. Ne visai gan saprotu! Kādreiz taču arī Mandžūrija,Harbina un Portartūra daudziem bija dzimtene!
  Un Aļasku,tāpat daudzu jūsējo dzimteni,ne jau Latvija pārdeva Amerikai! Pilnīgi iespējams,ka pa šiem gadiem,kāds būs paspējis piedzimt pat Antarktīdā!

 35. Varen plaša mana zeme dzimtā>Anonymous Atbildēt

  Te pat nav ko daudz domāt! Jums taču ir pašiem sava,bezgalīgi liela,mazapdzīvota un plaša valsts,ar dažādām klimata joslām-stepēm,kalniem,taigu,tundru,subtropiem,pēc pašu izvēles! Un pats šīs valsts prezidents jūs aicināt aicina atgriezties mājās,apmaksājot visus ceļa un pārcelšanās izdevumus! Nevajadzēs vairs runāt,ne darbavietā,ne mājās,nevienā netīkamā valodā un varēsiet pat kandidēt uz augstākajiem amatiem valsts pārvaldē! Nesaprotu,ko vēl gaidat?? Uz Vispasaules revolūciju atkal,vai?!

 36. Varbūt nedzird tos,kas saka-ei fašist! Govori somnoij po russki!

 37. Krievi ir taadi pashi cilveeki kaa latvieshi. Diezin vai tagad vinji gribeetu piemeeram ka Lindermans taisiitu nekaartiibas un vinjus izmantotu savai muljkjiigajai imperiaalisma ideju popularizeeshanai. Jaunajiem cilveekiem kuri zina abas valodas tas viss liekas smiekliigi.

 38. Lindermanis,tā ir pārmocījies,ka vairāk,nejēdz ko raksta ,un jau cik gadu garumā,un ja nepatīk kas ,visi ceļi ir brīvi ,un var doties uz plašo krievzemi.

 39. Jautājums Lidermanam, Atbildēt

  Kāpēc Jūs, vēl pēc referenduma, cilājat jautājumu Latvijā par krievu valodas ieviešanu? Kāpēc jūs dzīvojot te, neaicinat savus tautiešus apgūt Latviešu valodu tā ,lai nevajadzētu šo problēmu vispār pieminēt.Latviešiem ši ir vienīgā vieta uz zemes, kur augt, attīstīt savu kultūru un runāt latviešu valodā.Jums, te pat kaimiņos ir plašā Krievija, kur visi ,ar Jums runās krievu valodā, tad kāpēc Jūs ignorējat tās Valsts valodu kurā Jūs dzīvojat ? Jā, mums visiem ir problēmas gan latviešiem, gan citautiešiem,bet mūsu cilvēki apstākļu spiest,i aizbraucot uz citu valsti, nebļauj tur par latviešu valodas ieviešanu tajā zemē kur ieradušies.Un kas tā par tautību krievvalodīgie Lidermana k-gs?

  • izskaidrojiet,kas tas par ” hrenu” ko es nesapratu ? Kāpēc Jūs negribat runāt latviski? Ko Jums mūslaiku latvieši nodarījuši?

   • Nils Ušakovs, Vjačeslavs Dombrovskis nav vadībā? Valodām nemēdz būt inkvizīcijas. Vai nu tās iemācās un lieto ,vai ignorē un nemācās.Katrs pēc savām spējām cienītais.

 40. Fui Lindermanim
  Man liekas, ka taa ir kaarteeja Latvijas iedziivotaaju kuudiishana savaa starpaa.
  Vispaar jau Latvijaa briizham mazaak tiek ieveerotas latvieshu tiesiibas nekaa krievalodiigo. Man vasaraa bija interesants piedziivojums Imantas stacijaa. Staaveeju, gaidiiju vilcienu uz Bulduriem, klaat pienaaca divi viirieshi un stipraa latvieshu akcentaa prasiija, peec taa vareja noprast, ka vinji ir krievalodiigie, cik ir pulkstenis, un es vinjiem to arii pateicu. Peec kaada laicinja shis pats paaris atkal pie maniim pienaaca un kaut ko jautaaja, bet nu jau krieviski. Zinot to, ka vinji runaa un saprot latviski, atbildeeju latviski, un tad nu viens no vinjiem izmeta fraazi “что ты с ней разговариваешь, она же латышка” ( ko tu ar vinju runaa, vinja tachu ir latviete) Vai juus kadaa citaa valstii valstii vareetu iedomaaties taadu situaaciju???? Un, starpcitu, referndumaa nobalsoja pret krievuvalodu kaa otro valstu valodu. Ja jau krievalodiigie tik ljoti grib krievu valodu kaa otro valst valodu, lai pammeghina to panaakt citaa valstii…

 41. Vai Krievijā valsts dzird latviešvalodīgos?

 42. Jums neviens nav aizliedzis runāt savā valoda, un ja gribat kaut ko uzspiest, brauciet uz krieviju.Te ir Latvija, un ja kaut kas nepatik, durvis vaļā. Jūs šeit neviens, netur.

 43. Jums neviens nav aizliedzis runāt savā valoda, un ja gribat kaut ko uzspiest, brauciet uz krieviju.Te ir Latvija, un ja kaut kas nepatik, durvis vaļā. Jūs šeit neviens, netur.

 44. Rēzeknē visos veikalos tikai krievi.Un diskriminēti tiek latvieši.

 45. ,,krievvalodīgie ar simpātijām attiecas pret Krieviju,,- ko tad sēdiet, kasiet kules un bojājiet sev un latviešiem nervus. Dodieties uz savu brīnumzemi, savu senču Dzimteni, un būsiet tur laimīgi. Tur ir jūsu dzimtu saknes.

 46. Kur te ir problēma? Atbildēt

  Krievvalodīgajiem jāpārceļas uz ASV,Lielbritāniju,Vāciju u,c, valstīm,kurās arī ir lielas krievu kopienas un jāsarīko tur referendumu par otro valsts valodu! Piemēram,ASV (sākot jau no Aļaskas) krievu kopiena ir pat daudzkārt lielāka nekā Latvijā!
  Un,sava dzimtā valoda Linderman,ir arī Latvijā dzīvojošajiem ebrejiem,ukraiņiem,baltkrieviem utt! Kāpēc viņus būtu obligāti jāpārvērš par krievvalodīgajiem?

 47. Nu tas gan Lindermanim jāsaprot,ka valsts valoda Latvijā ir latviešu valoda,un tas nav nekas jauns jau 25 gadus.Mājās viņš var runāt kādā valodā grib,.Es tikai nesaprotu,ko viņš īsti grib panākt? Krievvalodīgajiem jau vienmēr ir iespēja braukt uz savu etnisko dzimteni,kur viss notiek krievu valodā,nu nevajag te Latvijā gaisu maisīt ar savu politiku.Un tā nav taisnība,ka krievvalodīgos nelaiž pie varas,Rīgā taču tas notiek,tāpat Daugavpilī arī.Nav jau svarīga tautība,galvenais kā tevi ievēl,un ka esi lojāls valstij,kurā dzīvo.

 48. Atkal līkdeguņiem ir jātaisa revolūcijas – savulaik jau sataisīja oktobrī par Vācijas naudu un kas iznāca – līķu kaudzes… Toreiz kāds gruzīns atjēdzās un lielu daļu revolūcijas līkdeguņu atšāva un pat ar ledus cirtni … Šoreiz taisīs par Kremļa naudu un atkal tās kaudzes…?

 49. Randy, BR-Deutschland & Latvija, €U. Atbildēt

  Latvijas Valsts nedzird krievvalodiigos? – runaajiet Latviski, un juus dzirdees!

  • nemuldi, krievs, ka kādam nav vēlme, lai jūs runātu! Tikai jums, katram pašam nav vēlmes! Pazīstu daudzus krievus, kas runā latviski labāk un viņiem ir vēlme runāt un viņi runā. Un, tas ir gods – mācēl vēl kādu valodu bez krievu! Tā kā – runā vien latviski! Un raksti te arī, te ir laviešu portāls un Latvija!

   • Dziivo sheit vesels tik nechakaree praatu sev un citiem, ka neko nesaproti utt. Labaak buuveet labklaajiibu nekaa truli gvelzt ka baigi ciet. Labaak likvideet kukuljnjeemeejus utt. Valodu var apguut. Nav probleemu. PSRS un rusifikaacija beigusies. Ar vecaakiem krievvalodiigajiem runaa taapat visi krieviski. Jauniem nav probleemas ar valodaam. Pareejais ir tik meegjinaajums taisiit traci.

   • Starp citu. Referendums bija un paldies dievam jautaajums ir atbildeets. Lindermans var iet un ciiniities pret kukuljnjeemeejiem RD.

  • Tad ko tu gaidi!? Kā mēs Latvijā ar tevi sāksim runāt krieviski? Tā tad būtu tā “sadzirdēšana”?! Ej bekot…

  • Tad pako koferus, un tinies uz savu putleristānu, parašu ibio…

  • Ko ti runaa visu krievu vaardaa ??? Nav tev taadas tiesiibas. Es piemeeram zinu latvieshu valodu un ja sheit dziivoju uzskatu ka jaarunaa ir latviski.

 50. Krievvalodīgie Latvijā iebrauca ar tankiem ,iekārtojās uz sibiriju izsūtīto latviešu dzīvokļos,iepazīstināja latviešus ar savu kultūru proletārisko kultūru un noteikumiem kā dzīvot – neatļauts solis pa labi vai kreisi un dabūsi pa sprandu vai lodi. Somijā krievvalodīgiem tā neveicās ,viņu tanki tika apstādināti ar ,,molotova kokteiļiem,,- vienīgo varonīgo somu rīcībā esošu prettanku ieroci.Tagad Somijā labi iedzīvojušies krievi ,kas civilizēti ( ne ar tankiem) pārcēlušies tur uz dzīvi ,sevišķi ārsti, labi apguvuši somu valodu,jo citādi nemaz nevar un nediktē kā somiem uzvesties.

 51. Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

  Krievvalodīgie ir nelatvieši un tā viņus vajadzētu saukt. Bet kāpēc vienā maisā zem nosaukuma “krievvalodīgie” jāsabāž visus pilsoņus krievus, ukraiņus, baltkrievus, kā arī krievu valodā runājošus okupantus un kolonistus? Lai skaits būtu lielāks un varētu “kačāt pravas”!!

 52. linderman,tur labāk kreņķi par jidišu un ivritu.

 53. Pirmkārt, fui Letai, ka intervē un turklat tik nekritiski (ļauj runāt muļķības) vispār šo pretvalstisko tipu, otrkārt, fui la.lv, kas to publicē. Un treškārt, ko var gvelzt tās muļķības, ka krievus nelaiž pie varas – paskatieties valsts galvaspilsētu Rīgy, visa dome un pašvaldības struktūras ar krieviem! Iemācieties valst valodu un neviens jums netraucē pretendēt uz varu! Vai deputāts Judins nav krievs? Vai bijušaia ministrs Vjačeslavs Dombrovskis nav krievs? Vai zinātnieks Kaščejevs nav krievs? Vai režisors Nastavševs nav krievs? Cilvēki dabiski integrējušies, strādā valstī, runā valsts valodā, un mierīgi var likt sadzirdēt sevi valstij. Jo kas gan tik īpašs cits valstij no krieviem būtu jāsadzird? Arī latviešiem ir kas ko teikt valstij, un valsta te sadzied, te nesadzird. A Leta tik drukā ņauduļa Lindermana standarta frāzes, gluži tādā pašā garā kā Krievijas Ārlietu ministrija.

 54. Virsrakstu vajadzētu tā- krievvalodīgie ir aizmirsuši, ka te dzīvo arī latvieši. Katrai nekaunībai ir savas robežas!

 55. Mani piecdesmit gadus, lidz izvācās okupantu salašņas,saukāja par fašistu.neceri pufaiknieku lupata, ka es tagad līdīšu tevi bučot un saukt par draugu.

 56. Tu šū.s, mēs neesam aizmirsuši tavus darbus… Atceries to.

 57. Kas tas par dalījumu – valsts un krievvalodīgie ? Visi esam valsts , un liela daļa latviešu arī ir krievvalodīgie. Bet kura valsts bez saviem gaisa jaucējiem…

 58. Valsts nedzirdot krievvalodīgos un nedodot krievu valodai 2. valsts valodas statusu!!!???
  Jautājums.
  Vai Lindermans dzird latviešus? Ja krievu valodai būs valsts valodas statuss (kas faktiski jau ir), tad latviešiem obligāti, spaidu kārtā būs jāmācās krievu valoda, jo krievi jau tagad nerunā latviski, pat prezidentam jārunā krievu valodā. Nu nevar vienā valstī dzīvot bez kopējas valodas. Vai tā būs krievu valoda?

  • “Jūsu valsts…” – kāpēc gan, jūsuprāt, ne jūsu valstij būtu jūs jādzird? Vērsieties pie savas valsts

   • precizē,kad tev bija Latvijas valsts pilsonība,ja jau kāds tev viņu ir atņēmis.Pats gan kādreiz rakstīji,ka Latvijā esot iebraucis no Krievijas tajā laikā ,kad Krievija bija okupējusi Latviju-tā kā Latvijas pilsonība tev nekad nav bijusi,tad neviens neko tev nav atņēmis.Nevajag melot!

   • arī savulaik ne tikai bija iespējams,bet pat obligātā kārtā bija jābalso gan par Brežņevu gan par Gorbačovu.Tikai nez kāpēc neviens latvietis neraud,ka viņam ” atņemtas tiesības” balsot par Putinu.Tev ar neviens par Putinu neliedz balsot,brauc uz savu ” parašu” un varēsi balsot par saviem sarkanajiem slepkavniekiem ( tipa Givi un Motorola vai Zaharčenko).Ja paveiksies varbūt vēl varēsi tapt iecelts par kāda iekarotā Ukrainas apgabala vietvaldi.Nepieciešamā pārliecība par krievu izredzētību svešās valstīs jau tev ir.

  • Jebkuram krievam (nejaukt ar nepareizo apzīmējumu – krievvalodīgie), ja viņš vispār iedrošinās “pacelt balsi” Latvijā, jāatgādina, ka viņš ir totāli izgāzies okupants. Krieviem, ja negrib asimilēties, viens ceļš (un neatkarīgi no dzimšanas vietas) – atpakaļ uz matušku rosiju. Diemžēl latviešiem nav saprātīgas valdības un sadzīvē latvieši pārāk kulturāli, lai reāli sagādātu joprojām uzpūtīgajiem okupantiem un to aprobežotajiem pēctečiem tik lielu diskomfortu, ka paši aizvāktos aiz Austrumu robežas.

  • Nevajaga dzīvot svešā valstī. Svešā valstī( jebkurā) ir jāievēro tās valsts likumi un tikumi. Ka Putins teica –krievi ir visur, bet vai visur krievu valoda ir līdzvērtīga valsts valodai ( Anglijā, Vācijā… nerunājot par Āzijas valstm.Pamēginiet lai piem. Kiprā otra valoda ir krievu-tur dzīvo ļoti daudz krievu. Latvijā dzīvo ļoti daudzu tautību cilvēki( gluži kā ASV), tāpēc jābūt tikai vienai valodai , kas mūs apvienotu.Drīzāk Latgalē vajadzētu latgaļu valodu.Un vai tad kāds krieviski runājošs nav saprasts? Drīzāk latvieti latviski nesapratīs.

 59. Lai valsts sadzirdētu un saprastu, jārunā tās valsts valodā, kur tu dzīvo. Kas attiecas uz šīs zemes saimniekiem, tad jau vairāk kā 20 gadus okupanti vairs nav šīs zemes saimnieki.

 60. NAV TĀDA TAUTĪBA – KRIEVVALODĪGIE. TIE IR BIJUŠIE PSRS PILSOŅI, KURI VĒL AIZKAVĒJUŠIES PAGĀTNĒ.

 61. Linderman!Nebāzies ar valsts pilsoņu šķelšanu!Gan jau krievi ar savu valodu paši tiks galā,jo neviens neliedz ģimenē runāt kādā valodā vien vēlies,bet valsts rūpējas lai visiem valsts pilsoņiem būtu kopēja komunicēšanas valoda kura mūsu valstī ar likumu ir noteikta latviešu.Tā ka nejauc gaisu un rūpējies par ivritu savā ģimenē!

  • Krievu jaunieši gandrīz visi runā latviski, un liela daļa gandrīz bez akcenta.
   Problemātiski ir tiem kam 50 un vairāk + sliņķiem. Te atkal koks ar diviem galiem,piemēram ārzemēs strādājošie krievi- ātri vien iemācās tur vietējo valodu,bet Latvijā negrib , un tikai tāpēc ka mēs, kā parasti vienmēr sarunā pārejam uz krievu valodu.

  • Noteikti! Jo ar lielkrievi šovinistiem es nekādu integrāciju un vispār NEKO kopīgu nevēlos!

  • Slabo uzrakstīt latviski???

  • zini, labaak paklusee, jo tu domaa, ka esi aspraatiigs, bet neesi. Un ja tev tik ljoti riebjas Latvija un latvieshu valodu, ka to tu nevari iemaaciities, tad brauc uz turieni, kur tev tas nav jadara. Un, ljoti ticami, ka tev kaads par taviem naidiigajiem komentaariem maksaa.

Draugiem Facebook Twitter Google+