×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Lindermans vēršas tiesā un prasa morālā kaitējuma atlīdzību no Saeimas spīkeres un LA

aboltina_leta4

Biedrības “Dzimtā valoda” līderis Vladimirs Lindermans iesniedzis prasību tiesā par goda un cieņas aizskārumu, prasot naudas kompensāciju no Saeimas spīkeres Solvitas Āboltiņas (“Vienotība”) un “Latvijas Avīzes” (LA).

Vidzemes priekšpilsētas tiesā aģentūrai BNS apstiprināja, ka Lindermana pieteikums ir saņemts un septiņu dienu laikā tiks izvērtēts, vai to pieņemt izskatīšanai.

Lindermans paziņojumā medijiem norāda, ka tiesā ir vērsies, lai apturētu apmelojumus, kas vērsti pret biedrības “Dzimtā valoda” līderiem.

“Politiķi, ierēdņi un Latvijas mediju žurnālisti savā starpā sacenšas biedrības “Dzimtā valoda” demonizācijā. Viss iet uz to, ka tantiņas ciemos drīz bērnus biedēs ar Lindermanu un Osipovu,” sacīts paziņojumā.

Pieteikums vērsts pret parlamenta spīkeri Solvitu Āboltiņu un laikrakstu “Latvijas Avīze”, no katra tiek prasīta morālā kompensācija piecu tūkstošu latu apmērā.

Iesniedzējs klāsta, ka intervijā laikrakstam Āboltiņa norādījusi uz viņa iepriekšējo darbību, “no kuras spilgtākais moments ir aicinājums gāzt valsts varu”, taču Lindermans uzsver, ka tiesa viņu šajās apsūdzībās ir attaisnojusi un tādējādi viņš ir apmelots.

“Nākamā rindas kārtībā ir eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Juristi jau gatavo prasību pret viņu,” pavēstījis Lindermans.

Pēc šīs biedrības iniciatīvas Latvijā 18.februārī notika tautas nobalsošana par Satversmes grozījumiem, kas paredzēja valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai. Referendumā tas netika atbalstīts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+