Latvijā
Politika

Linkaits: “Nav skaidrs, vai Gobzemam vispār ir visas “KPV LV” atbalsts.”0


13. Saeimā ievēlētās partijas “KPV LV” pārstāvji – valdes priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (no kreisās) un premjera amata kandidāts Aldis Gobzems atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī, 19.10.2018.
13. Saeimā ievēlētās partijas “KPV LV” pārstāvji – valdes priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (no kreisās) un premjera amata kandidāts Aldis Gobzems atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī, 19.10.2018.
Foto; LETA/Edijs Pālēns

Šobrīd nav skaidrs, vai “KPV LV” premjera amata kandidātam Aldim Gobzemam vispār ir visas savas partijas atbalsts un kas īsti veido valdību  “KPV LV” kā partija vai Gobzems viens pats, šādu viedokli šorīt Latvijas Radio pauda Jaunās konservatīvās partijas (JKP) politiķis Tālis Linkaits.

Linkaita skatījumā,

Gobzems necik tālu ar valdības veidošanu nav ticis, jo nav pat gūta skaidrība, kādas partijas ietilps šajā koalīcijā.

JKP uzstādījums joprojām ir izveidot valdību bez “Saskaņas” un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), līdz ar to partija vairs nesniegšot nekādu jaunu atbildi uz Gobzema ultimātu pārskatīt JKP attieksmi pret dalību valdībā kopā ar ZZS, bet tā vietā no Gobzema sagaidām jaunu redzējumu, kurā JKP vēlas redzēt “stabilu četru partiju koalīciju”.

JKP politiķis uzskata, ka valdībai pilnīgi pietiek ar 53 deputātu balsīm, kuras veidotu “KPV LV”, JKP, “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un “Jaunā Vienotība”.

Linkaits kritiski vērtēja līdzšinējo Gobzema valdības veidošanas sarunu gaitu, jo tajās faktiski vispār neesot notikušas apspriedes par valdības darāmajiem darbiem.

Līdz šim vairāk esot spriests par partiju sadarbības mehānismiem, un “KPV LV” ļoti piestrādājusi pie tā, lai šajos dokumentos neparādās termins  koalīcijas padome, kuras likvidēšana bija viens no galvenajiem “KPV LV” solījumiem saviem vēlētājiem.

JKP pārstāvis norādīja, ka pašlaik Saeimas darbs liecina, ka tajā nav nekāda funkcionējoša vairākuma,

kas arī novedis pie tā, ka “Saskaņa” kopā ar JKP un “KPV LV” nobalsojusi par papildu 8,3 miljonu eiro novirzīšanu Neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai.

Linkaits pieļāva, ka šādi balsojumi ir iespējami arī turpmāk, kas nozīmē, ka nākamā valdība saņems palielinātu tēriņu mantojumu un var nākties veikt nepatīkamus soļus  samazināt kādus budžeta tēriņus vai palielināt nodokļus.

Linkaits cer, ka par jaunu valdību partijas tomēr varētu vienoties līdz Ziemassvētkiem. Taujāts, vai ir iespējama “Saskaņas” nonākšana valdībā, Linkaits izteicās, ka tas nav nekas neparasts, ka “Saskaņa” reāli ietekmē politiskos procesus, tāpēc pārējām partijām jābūt atbildīgām, lai nenonāktu situācijā, kad “Saskaņai” valdībā ir jebkāda  aktīva vai pasīva  teikšana.

Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems (“KPV LV”) šodien plāno iepazīstināt partnerus ar “reālu plānu B” valdības izveidošanai, aģentūrai LETA pavēstīja politiķis.

Gobzems vēl ceturtdienas vakarā neatklāja, ko paredz viņa “B” plāns.

Uz tikšanos plkst. 10 partijas “KPV LV” Saeimas frakcijā aicināts pa vienam pārstāvim no Jaunās konservatīvās partijas (JKP), nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (“VL”-“TB”/LNNK), Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un partiju apvienības “Jaunā Vienotība” (“JV”).

Visu četru uzaicināto partiju pārstāvji aģentūrai LETA apliecināja, ka piedalīsies sarunā ar “KPV LV”.

Saistītie raksti

“VL”-“TB”/LNNK politiķis Jānis Dombrava aģentūrai LETA teica, ka Nacionālo apvienību sanāksmē pārstāvēs Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Deputāts Armands Krauze no ZZS apliecināja, ka pats ieradīsies kā ZZS pārstāvis Gobzema rīkotajā sanāksmē. Politiķis Arvils Ašeredens apstiprināja, ka arī “JV” nozīmēs pārstāvi, kurš ieradīsies uz tikšanos, taču pagaidām nevarēja nosaukt, kurš tas būs. Arī Saeimas deputāte Juta Strīķe aģentūrai LETA īsziņā apliecināja, ka JKP pārstāvis uz tikšanos ar Gobzemu ieradīsies.

Visi minētie “KPV LV” potenciālo politisko partneru pārstāvji aģentūrai LETA apliecināja, ka nezina, kāds konkrēti ir Gobzema iecerētais “plāns B”.

LA.lv