×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
22. marts, 2017
Drukāt

Linkevičs noraida Lukašenko apsūdzības

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs nosaucis par “izzīstiem no pirksta” Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko izteikumus, ka Lietuvā, iespējams, tikuši sagatavoti un caur Lietuvu finansēti kaujinieki, kuru nolūks bijis veikt bruņotas provokācijas Baltkrievijā.

Linkevičs aicināja Baltkrievijas varas iestādes beigt mākslīgi meklēt ienaidniekus savā valstī un ārpus valsts. Viņš uzsvēra, ka Lietuva seko Baltkrievijā notiekošajām cilvēku aizturēšanām, aicina ievērot starptautiskās saistības, cienīt cilvēktiesības, ievērot tiesiskas valsts principus, jo no tā būs atkarīgas Minskas un Eiropas Savienības attiecības. “Nesen mēs redzējām pozitīvas pazīmes, mēs negribam, lai situācija mainītos uz slikto pusi. Ceram, ka neatgriezīsimies pie situācijas, kad Baltkrievijā bija politieslodzītie,” piebilda Lietuvas ārlietu ministrs.

Lukašenko paziņojis, ka valstī aizturēti vairāki desmiti kaujinieku, kas gatavojuši bruņotas provokācijas. “Mēs jau vairākus desmitus esam aizturējuši, viņi trenējās. Viena no nometnēm bija Babruiskas un Asipoviču rajonā. Pārējās nometnes ir Ukrainā. Manuprāt, Lietuvā vai Polijā – neņemšos apgalvot, bet kaut kur tur. Nauda nāca caur Lietuvu un Poliju pie mums. Mēs aizturējām pāris desmitus kaujinieku, kuri gatavoja provokāciju ar ieročiem,” sacīja Lukašenko. Viņš arī izteicies, ka Rietumu specdienesti un fondi izmanto “piekto kolonnu” Baltkrievijā, lai radītu spriedzi valstī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+