×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. oktobris, 2015
Drukāt

Linu dvieļi un māla krūzes priecēs izstādē Cēsīs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Cēsu izstāžu namā 22. oktobrī tiks atklāta lietišķās mākslas izstāde “Linu dvieļi un māla krūzes”. Izstādes ideja ir apvienot vienā ekspozīcijā divas lietišķās mākslas nozares – aušanu un keramiku.

“Pēdējos gados Latvijas audējiem ir radušās plašākas iespējas radoši izpausties, izvēloties dažādu krāsu un faktūru materiālus tik ierastā audumā kā rakstains linu dvielis, kas nav zaudējis aktualitāti arī mūsdienās. Linu dvieļi tiek izmantoti telpas rotāšanā un galda klājuma noformēšanā, tie ir neatņemama interjera sastāvdaļa un liecinieks cilvēka vēlmei romantizēt apkārtējo vidi. Arī keramiķiem ir pavērušās iespējas mainīt priekšstatu par māla krūzes izskatu ar dažādo glazūru palīdzību, vai tieši pretēji – saglabāt tradīcijas, izmantojot jau ierastās formu un apdedzināšanas tehnoloģijas. Linu dvielis un māla krūze sader kopā – tie abi pārī simbolizē tradicionālu lietu kārtību, kas saistās ar ikdienas darbu un svētku ritu,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

Izstādē piedalīties aicināti gan tautas lietišķās mākslas meistari un tautas lietišķās mākslas studiju vai pulciņu dalībnieki, gan profesionāli mākslinieki. Pieteikšanās izstādei joprojām ir iespējama!

Informācija par pieteikšanos atrodama Latvijas Nacionālā kultūras centra mājas lapā, sadaļā Lietišķā māksla www.lnkc.gov.lv/nozares/lietiska-maksla/.

Izstādes mērķis ir veicināt aušanas un keramikas lietišķās mākslas nozaru attīstību, to pētīšanu, saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm, kā arī rosināt profesionālu mākslinieku interesi par tradicionālās kultūras un jaunrades mijiedarbi.

Izstādes atklāšana 2015. gada 22. oktobrī plkst. 16.00 Cēsu izstāžu namā, Pils laukumā 3, Cēsīs. Izstāde būs apskatāma līdz 22. novembrim.

Lietišķās mākslas izstādi “Linu dvieļi un māla krūzes” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+