Sports
Ziemas sports

Lipīgais norovīruss apmetis līkumu Latvijas olimpiešiem0

Foto: Romāns Kokšarovs/F/64 Photo Agency

Latvijas delegāciju lipīgais norovīruss Phjončhanas olimpiskajās spēlēs nav skāris, noskaidroja aģentūra LETA.

Norovīruss šajās olimpiskajās spēlēs skāris ap 300 cilvēkiem, turklāt viens no tiem bija arī Igaunijas biatlonists, kurš dzīvo vienā mājā ar Latvijas sportistiem. Līdz ar to pastāvēja risks, ka ar šo vīrusu varētu apslimt arī kāds no latviešiem.

Tomēr piektdien Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) pārstāve Marita Vilciņa aģentūrai LETA sacīja, ka delegāciju norovīruss šajās olimpiskajās spēlēs nav skāris, turklāt neesot arī nekādu citu būtisku veselības likstu.

Vīruss sākotnēji uzliesmoja apsardzes dienesta darbinieku vidū, bet vēlāk Dienvidkorejas slimību kontroles un profilakses centrs atzina, ka saslimuši arī citu jomu darbinieki.

Norovīruss tautā tiek saukts par “ziemas vemšanas slimību”. Simptomi ir līdzīgi kā rota vīrusam, turklāt neizbēgamas ir galvassāpes un drudzis. Slimība ir ļoti lipīga, jo izplatās pa gaisu pilienu veidā arī lielos attālumos. Inkubācijas periods ilgst no četrām līdz 77 stundām. Tāpat infektologi iesaka pievērst uzmanību faktam, ka tas, kurš slimību jau izslimojis, apkārtējos var aplipināt pat trīs dienas pēc tam, kad jau atveseļojies.

Šajās olimpiskajās spēlēs atlikušas vairs tikai nepilnas trīs sacensību dienas. No Latvijas sportistiem vēl sacentīsies ātrslidotājs Haralds Silovs (1000 metri un masu starts), distanču slēpotājs Indulis Bikše (50 kilometru klasika) un bobsleja komanda četriniekos.

Phjončhanas olimpisko spēļu noslēguma ceremonija notiks svētdien.

LA.lv