×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. februāris, 2012
Drukāt

Lipmans apmierināts ar Nolana debiju

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans uzskata, ka Teda Nolana debija Latvijas izlases galvenā trenera amatā pārbaudes turnīrā Norvēģijā izdevusies veiksmīga un turpinājumā kanādiešu speciālista vadībā valstsvienībai klāsies vēl labāk.

Lai gan Norvēģijā notikušajā turnīrā Latvijas izlase izcīnīja tikai vienu uzvaru trijās spēlēs un četru komandu konkurencē palika trešajā vietā, tomēr turnīrs vērtējams kā ļoti pozitīvs, sacīja Lipmans.

“Manuprāt, Nolans savā debijas turnīrā visu izdarīja pareizi, un, aprunājoties ar viņa palīgiem un hokejistiem, es saņēmu labas atsauksmes par viņa darbu. Nolans saprata, ka šis ir eksperimentāls izlases sastāvs un ka no šīs komandas pasaules čempionātā pavasarī varētu spēlēt četri līdz pieci hokejisti. Par rezultātiem nevajadzētu uztraukties, Dānijas un Norvēģijas izlases bija krietni tuvāk saviem optimālajiem virknējumiem, norvēģiem vispār bija 17 pamatsastāva hokejistu, tāpēc šim sastāvam domāju, ka Latvijas izlase nospēlēja gluži labi – vienu spēli uzvarēja, vēl vienā zaudēja tikai pēcspēles metienos,” Lipmans norādīja uz objektīvu spēku samēru aizvadītajā turnīrā.

Latvijas izlases galvenais treneris ir augstas klases speciālists, un to apliecina viņa rīcība, uzskata Lipmans. “Viņš ir ļoti nosvērts, mierīgs un zina, ko dara un ko grib sasniegt. Man patīk, kā viņš kontaktējas ar hokejistiem. Nolans ir ļoti diplomātisks, viņš nav no tiem speciālistiem, kurš uzreiz asā formā varētu aizrādīt spēlētājam, ja tas būs kļūdījies. Arī man ar viņu ir lieliskas attiecības,” piebilda Lipmans.

Pagaidām LHF vadība vēl nav spriedusi, kādus mērķus izlasei un tās galvenajam trenerim izvirzīt uz pasaules čempionātu, kas maijā notiks Zviedrijā un Somijā. Tas lielā mērā būs atkarīgs no tā, vai valstsvienībā spēlēs visi labākie spēki. “Ja mums izdosies sapulcināt labāko sastāvu, dabūt visus labākos spēlētājus no Rīgas “Dinamo”, domāju, ka čempionāts būs labs, taču pagaidām par konkrētiem uzdevumiem neesam sprieduši,” atzina LHF vadītājs.

Nolans nākamo reizi Latvijā viesosies martā, jo cer klātienē skatīties Rīgas “Dinamo” spēles Gagarina kausa izcīņā. Savukārt gatavošanās pasaules čempionātam sāksies aprīļa sākumā, kad gaidāmas arī pirmās pārbaudes spēles.

Jau ziņots, ka turnīrā Norvēģijā Latvijas izlase ar 2:3 pēcspēles metienos zaudēja Dānijai, ar 1:2 atzina norvēģu pārākumu, bet pēdējā spēlē ar 2:1 uzvarēja Franciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+