×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2016
Drukāt

Lipmans: Ar Beresņeva darbu neesmu apmierināts, meklējam jaunu treneri (2)

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas izlases galvenais treneris Leonīds Beresņevs spēļu izšķirošajos brīžos nespēja savākt komandu, tāpēc ar sniegumu neesmu apmierināts un meklēju jaunu treneri, “LA” ceturtdien atklāja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans.

Latvijas hokeja izlasei bija uzdevums pasaules čempionātā ierindoties pirmajā desmitniekā, taču tā ieņēma 13. vietu un LHF valde maija beigās uzdevumu atzina par neizpildītu. Tomēr kvoruma trūkuma dēļ par galvenā trenera Leonīda Beresņeva nākotni netika lemts.

Lipmans sacīja, ka jauns datums valdes sēdei netika noteikts, taču skaidrībai vajadzētu būt līdz 4. jūlijam, kad paredzēts izlases spēlētājus sapulcināt uz treniņiem.

Ar Latvijas izlases sniegumu pasaules čempionātā Maskavā viņš nav apmierināts: “Spēle gāja, bijām spējīgi iekļūt ne tikai desmitniekā, bet arī par 90 procentiem bija jābūt astoņniekā. Taču uz maču beigām treneris nevarēja komandu savākt – vienreiz var kļūdīties, divreiz var, bet, ja ir trīs reizes… to nedrīkst atļauties. Komandā jābūt vismaz trim spēlētājiem, kas ar lielu ticamību iemetīs bullīti, taču neviens nebija sagatavots. Beresņevs kā cilvēks ļoti labs, bet kā treneris – nav stingrs. Puiši to pamanīja un uzvedās tā, kā viņiem ļāva.”

Šobrīd Lipmans cenšas izlasei piesaistīt kādu speciālistu no Ziemeļamerikas – vārds netiek nosaukts, bet tas esot pieredzējis treneris, kas līdz šim bijis NHL apritē, tagad brīvs no ikdienas pienākumiem. Iepriekš nav bijis Kirova Lipmana redzeslokā. Varianti esot divi – viņš kļūst par galveno vai arī pievienojas Beresņeva vadītajai valstsvienībai kā konsultants. “Varbūt nebūtu pareizi tik īsu brīdi pirms olimpiskās kvalifikācijas turnīra mainīt izlases vadītāju. Taču Ziemeļamerikas treneris grib līgumu uz ilgāku laiku – atbraukt uz diviem mēnešiem (nav saistoši). Sarežģīta situācija. Mēs gandrīz ik dienu runājam ar viņu un aģentu, esmu optimists,” atzina Lipmans.

Viņš piebilda, ka arī LHF valdes locekļi nav apmierināti ar Beresņeva darbu. Trenerim līgums ir līdz kvalifikācijas turnīra beigām septembrī, taču LHF valde, saskaņā ar Lipmana teikto, jebkurā brīdī var pieņemt lēmumu par darba attiecību izbeigšanu.

Septembra sākumā Latvijas izlase Rīgā par vienīgo ceļazīmi uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm cīnīsies ar Vācijas, Austrijas un Japānas hokejistiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cik var mainīt, pats izvēlējās! Vai Kirovs pats nav maināms? Cik LV ir klubu, cik spēlētāju? Vai netiek prasīts par daudz? Varbūt lepoties ar sasniegto, ļaut trenerim strādāt ilgāk par vienu sezonu. Te nedomāju konkrēti Beresņevu, bet principu par attieksmi pret treneri un komandu.
    Personīgi man patika Teds. Bija prieks skatīties spēles viņa vadībā. Visu cieņu viņam kā cilvēkam, kurš nelamājās, nespļaudījās, labi izskatījās un komanda, manuprāt, labi sapratās.
    Lai izdodas beidzot atrast cilvēku, kuram pēc gada neteiks- esmu neapmierināts.

  2. Cik var būt neapmierināts, pats izvēlējās. Varbūt par daudz tiek prasīts? Vai varbūt vaina pašā Kirovā, ne treneros un spēlētājos? Cik tad LV ir komandu, cik spēlētāju? Un trenerus maina kā zeķes! Varbūt ļaut trenerim darbu ilgāk par sezonu.un priecāties par sasniegto atbilstoši valsts iespējām.
    Man ļoooti patika treneris Teds. Ar baudu skatījos spēles vina vadībā. Visu cieņu, uz viņu bija prieks skatīties un hokejisti manuprāt arī bija pozitīvi noskaņoti. Jā, spēles laikā ir forši redzēt simpātisku treneri, kurš nepsiho, ir galants, pieklājīgs, ar stāju.
    Lai izdodas atrast neviendienīti uz vienu sezonu.

Draugiem Facebook Twitter Google+