×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. maijs, 2014
Drukāt

Lipmans: Balsojumā daudzi mani uzmeta (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Balsojumā par 2018. gada pasaules čempionāta norises vietu daudzu valstu pārstāvji mani uzmeta, “LA” piektdien sacīja Latvijas Hokeja federācijas prezidents (LHF) Kirovs Lipmans.

Uz 2018. gada pasaules čempionāta rīkošanu pretendēja Dānija un Latvija. Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) gada kongresā Minskā notika balsošana, pirmajai saņemot 95 balsis, otrajai – tikai 12. “Galvenais iemesls bija tas, ka mums nebija valdības atbalsta. No Dānijas bija ieradušies divi ministri, Kopenhāgenas un Herningas mēri, bija valdības garantijas. Mums bija tikai Rīgas vicemērs Andris Ameriks,” nevienlīdzīgo spēku samēru uzsvēra Lipmans.

LHF prezidents bija sašutis nevis par to, ka balsojumā uzvarēja Dānija, bet, ka pretinieku pārsvars bija tik grandiozs. “Personiskā sarunās man visi teica – Kirov, mēs par tevi, mēs tevi cienam. Tā ir cūcība. Renē Fāzels (IIHF prezidents – I.S.) jau iepriekš zināja, ka man nav cerību, bija jābūt godīgam un tas jāpasaka. Es atsauktu Latvijas kandidatūru par labu Dānijai, tas būtu ļoti stratēģisks solis, domājot par kandidēšanu kādā no nākamajiem gadiem.” Fāzels sarunās ar Lipmanu esot uzsvēris, ka Latvijai ir ļoti labas izredzes iegūt čempionātu, jo “Dānijā tāpat kā Zviedrijā nebūs skatītāju un čempionāts nesīs vairāku miljonu lielus zaudējumus”. Lipmanam atbalstu solījuši Āzijas valstu, bijušās PSRS un Dienvidslāvijas republiku pārstāvji un vēl daudzi. Tā kā balsojums bija aizklāts, ir neiespējami pateikt, kuri tieši nav turējuši doto vārdu.

IIHF vadība droši vien labi atceras, cik lielas grūtības pirms 2006. gada čempionāta Latvijā bija ar “Arēna Rīga” būvniecību un nez vai vēlas cauri tāda rakstura problēmām iet vēlreiz. Toreiz spēles notika arī “Skonto” hallē, kas nav piemērota tāda līmeņa turnīram. Lipmans uzskata, ka otrās halles neesamība nav faktors, kas būtiski samazina Latvijas cerības vēlreiz tuvākajā nākotnē uzņemt pasaules čempionātu. Jautājums par halli viņam Minskā ne reizi neesot uzdots. Kirovs Lipmans šobrīd vēlas nomierināties un pagaidām nedomā par to, vai un kad atkal vajadzētu pieteikt savu kandidatūru.

Pēc balsojuma rezultātu paziņošanas IIHF vēstīja, ka Lipmans atkāpjas no amata. Tā gan esot bijusi tulka kļūda. “Es runāju krievu valodā un teicu, ka es kā federācijas prezidents esmu sašutis, ka acīs runā vienu, bet dara otru. Tulks acīmredzot saprata, ka es atkāpjos,” skaidroja Lipmans, piebilstot, ka šādu domu pat neesot apsvēris. Esot spēks un motivācija turpināt vadīt LHF.

Pasaules čempionāts Dānijā risināsies pirmo reizi, spēles uzņems Kopenhāgena un Herninga.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Varbūt labi, ka čempionāts nenotiks pie mums. Kāds prieks no Putinkrievijas līdzjutēju tūkstošiem, kas ar Krievijas simboliku izrotātu Rīgu.

  2. Varbūt bija iemesls uzmest?

Draugiem Facebook Twitter Google+