Sports
Hokejs

Lipmans dusmojas par hokejistu izteikumiem un Spruktu sauc par žuļiku 4

LETA

Latvijas Hokeja federācija (LHF) nevienu nav apmānījusi un tā nav pelnījusi spēlētāju pārmetumus par neizdarībām Latvijas izlasē, uzskata LHF prezidents Kirovs Lipmans, kurš sarunā ar aģentūru LETA asi nosodīja vairāku pieredzējušo hokejistu negatīvos izteikumus masu medijos.

Pieredzējušais Latvijas izlases uzbrucējs Jānis Sprukts intervijā portālam “la.lv” sacīja, ka izlasē šosezon nespēlēs, jo viņam ir apnikusi valstsvienībā valdošā nesakārtotība, kritizējot Lipmanu par to, ka tas netur solījumus. Savukārt vēl iepriekš aizsargs Oskars Bārtulis, kurš atkal nespēlēs pasaules čempionātā, situāciju izlasē raksturoja ar vārdu “bardaks”, savukārt Kaspars Daugaviņš, kurš komandai pievienojās trešdien, izlases spēlētājus tēlaini nodēvēja par “bomžiem”, kuriem visu laiku esot jāpārceļas no vienas vietas uz otru.

“Federācija nav pelnījusi šādus pārmetumus, un man sāp sirds, ka to nākas dzirdēt no spēlētājiem, bet mediji visu kāri tiražē, nepievēršot uzmanību labajām lietām un tam, kas ir izdarīts,” sašutis ir LHF prezidents.

Lipmans uzskata, ka vajadzētu arī ņemt vērā to, kuri spēlētāji ir kritiski noskaņoti.

“Ar Spruktu un Bārtuli viss ir skaidrs, vajag paskatīties, kā viņiem izlasē ir gājis, savukārt Daugaviņš man par saviem izteikumiem atvainojās. Galu galā, ja “Volvo” sporta hallē skraidītu žurkas, vai tad tur trenētos 90% no Latvijas jaunajiem hokejistiem, jo vecāki viņus vienkārši uz tādu vietu nevestu,” sacīja Lipmans.

Īpaši sašutis viņš bija par pieredzējušo Spruktu, uzsverot, ka viņam par iepriekšējo pasaules čempionātu prēmija samaksāta, lai gan tajā uzbrucējs nospēlējis zem katras kritikas. “Sprukts ir žuļiks, jo pats šosezon ir ļoti sliktā formā, bet, lai nespēlētu un neizgāztos, atrod citus vainīgos, padarot viņus par muļķiem. Tas, kā viņš nospēlēja pērn čempionātā, bija drausmīgi, bet vienalga par 13.vietu samaksāju prēmiju, jo tāda bija vienošanās ar komandu. Tās neizmaksāju tikai tiem, kas nepiedalījās nevienā spēlē. Es nesen biju Slovākijā uz Sprukta pārstāvētās komandas (“Martin”) pēdējo izslēgšanas turnīra spēli un arī tur redzēju, ka viņš ir nekādā formā. Ne par velti viņu pirms pāris gadiem izmeta no Rīgas “Dinamo” un atpakaļ neņem,” emocionāls par 34 gadus veco uzbrucēju bija Lipmans.

“Bārtulis arī katru gadu meklē attaisnojumus. Pēdējo reizi pasaules čempionātā viņš bija 2012.gadā, bet pēc tam visu laiku kaut kas nav kārtībā. Varu droši teikt, ka gadījumā, ja izlases galvenā trenera amatā būtu apstiprināts Frēdriks Stilmans, kurš ir galvenā trenera palīgs Vladivostokas klubā, Bārtulis noteikti spēlētu. Taču tas nenotika, viņš sadusmojās un tagad stāsta, ka izlasē ir “bardaks”. Ja hokejisti var tik nekaunīgi runāt, tad tādi izlasei nav vajadzīgi,” dusmīgs bija ilggadējais LHF vadītājs.

Tāpat izlases vajadzībām esot pietiekami inventāra krājumi, sākot no slidu šņorēm un beidzot ar nūjām un citām svarīgām lietām. “Izlasei ir viss vajadzīgais, mums ir vesela noliktava ar visu nepieciešamo,” viņš piebilda.

Saistītie raksti

Lipmans arī uzsvēra jau daudzkārt teikto, ka Latvijai vajadzētu lepoties ar izlases sasniegumiem, 20 gadus spēlējot augstākajā divīzijā, tomēr medijos labais netiek pasniegts, bet meklētas lētas sensācijas.

“Jūtos slikti. Ir sajūta, jo vairāk daru, jo sliktāk visiem ir. Izlasē tiek ieguldīts liels darbs, un visi vienmēr aizmirst, cik gadus mēs pēc kārtas spēlējam augstākajā divīzijā. Daudzi mūs var apskaust. Šobrīd atkal domāju, ka pēc šī pasaules čempionāta visu metīšu pie malas un aiziešu [no LHF]. Gribētu redzēt, kurš atradīs kādu, kas spēs to visu uzturēt. Kritizēt citus jau ir viegli,” sarunas nobeigumā sacīja Lipmans.

LA.lv