×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
24. janvāris, 2013
Drukāt

Lipmans: “Liepājas metalurgs” nebankrotētu OIK maksājumu dēļ

Foto - LETAFoto - LETA

Metalurģijas uzņēmums AS “Liepājas metalurgs” nebankrotētu, ja turpinātu veikt elektrības obligātā iepirkuma komponenšu (OIK) maksājumus energouzņēmumam “Latvenergo”, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja “Liepājas metalurga” akcionārs Kirovs Lipmans.

“Tās ir muļķības – šādi uzņēmuma vadības paziņojumi. Nevajadzēja zagt naudu, bet ieguldīt to uzņēmumā,” sacīja Lipmans. Jautāts, kas tieši ir zadzis naudu, Lipmans atbildēja, ka nezinot.

Viņaprāt, “Liepājas metalurga” kā privāta uzņēmuma vēršanās pie Saeimas un valdības ar paziņojumiem par OIK maksājumu pārtraukšanu ir bezkaunība.

LETA jau ziņoja, ka patlaban norit tiesvedība, kurā Lipmans vēlas atgūt 11,49% “Liepājas metalurga” akciju no uzņēmuma lielākā akcionāra Sergeja Zaharjina. Akcijas, pēc Lipmana apgalvotā, savulaik esot uzticētas Zaharjinam uzņēmuma modernizācijas veikšanai.

Biznesa portālam “Nozare.lv” Lipmans sacīja, ka Zaharjina solījumu atdot akcijas pēc uzņēmuma rekonstrukcijas pabeigšanas esot dzirdējuši Andris Šķēle un Ainārs Šlesers.

“Liepājas metalurga” valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs pērn septembrī informēja, ka 10.augustā – dienā, kad notika Lipmana un Zaharjina strīda izskatīšana tiesā, – uzņēmumā bija ieradušies pārstāvji no Kriminālpolicijas Ekonomisko noziegumu pārvaldes, lai veiktu pārbaudi par uzņēmuma veidoto metāllūžņu iepirkšanas tīklu. Uzņēmuma vadība uzskata, ka tā nav sakritība un šos notikumus ir iniciējis Lipmans.

Savukārt Lipmans šodien biznesa portālam “Nozare.lv” teica, ka patlaban Ekonomikas policijas augustā ierosinātajā kriminālprocesā par uzņēmuma amatpersonu noziedzīgu rīcību notiek izmeklēšana, tāpēc viņš neko sīkāk nevarot komentēt. Jautāts, vai kriminālprocess ir ierosināts pēc viņa iesnieguma, Lipmans atbildēja noliedzoši.

“Liepājas metalurga” galvenā ekonomiste Benita Imbovica iepriekš norādīja, ka par tiesvedības un Ekonomisko noziegumu pārvaldes veiktās pārbaudes saistību liecina tas, ka nepārtraukti tiekot uzdoti vieni un tie paši jautājumi.

Uzņēmuma juriste Antra Čirkše informēja, ka pērn jūnijā Lipmans kā “Liepājas metalurga” padomes loceklis vērsās uzņēmumā ar iesniegumu, kurā lūdza sasaukt padomes sēdi un, cita starpā, pieprasīja izsniegt viņam informāciju saskaņā ar sarakstu, kurā tika norādītas 128 pozīcijas.

Čirkše piebilda, ka Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes pārbaude veikta par amatpersonu iespējamo pretlikumīgo rīcību, piesavinoties naudas līdzekļus un citus uzņēmuma aktīvus. Tika nolemts izņemt dokumentus, kurus jau iepriekš bija pieprasījis, bet nebija saņēmis Lipmans.

“Šāda akcionāra rīcība uzņēmumu dzen strupceļā. Ir citi civilizēti ceļi, kā šādus jautājumus risināt,” sacīja Terentjevs.

Terentjevs iepriekš arī pauda viedokli, ka Lipmans ietekmē lielāko metāllūžņu iepirkšanas uzņēmumu “Tolmet”, jo “Liepājas metalurgam” ilgstoši neizdodas vienoties ar “Tolmet” par metāllūžņu iepirkšanu un nākas tos iegādāties ārzemēs. Savukārt “Tolmet” metāllūžņus eksportē. Terentjevs norādīja, ka, pēc visiem aprēķiniem, “Tolmet” daudz izdevīgāk lūžņus būtu pārdot “Liepājas metalurgam”.

Kā ziņots, Terentjevs šonedēļ informēja Saeimas deputātus, ka “Liepājas metalurga” valde nolēmusi uz laiku pārtraukt maksāt OIK, kas darbojas kā atbalsta mehānisms elektrības ražotājiem. Ilustrējot ievērojamo OIK ietekmi uz uzņēmuma finansēm, Terentjevs informēja, ka laikā no 2008. līdz 2012.gadam kopumā OIK veidā samaksāti 10,9 miljoni latu, bet 2013.gadā būs jāmaksā vairāk nekā deviņi miljoni latu. “Jums ir jāpiekrīt, ka šis kāpums ir nenormāls,” norādīja uzņēmuma vadītājs.

“Augošais OIK maksājums katastrofāli ietekmē uzņēmuma finansiālo stāvokli, tāpēc nolemts OIK daļu nemaksāt, bet gan šo summu novirzīt saistību dzēšanai,” paziņojumā biržai iepriekš norādīja “Liepājas metalurgs”. Uzņēmums arī informē, ka tā esošās kredītlīnijas iepriekšējā apjomā uz 2013.gadu pagarinātas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+