Sports
Hokejs

Lipmans – naudu hokejam nedos, dzen ārā federāciju 16

foto: LETA

Latvijas Hokeja federācijai (LHF) un vispār sportam turpmāk naudu vairs neziedošu, “LA” pirmdien sacīja LHF līdzšinējais prezidents Kirovs Lipmans.

Kā jau ziņots, piektdien LHF kongresā biedri lēma par līdzšinējās valdes atsaukšanu un ievēlēja jaunu, kuru vadīs ekspremjers Aigars Kalvītis.

“Nē, protams, es turpmāk naudu federācijai un vispār sportam nedošu,” teica Lipmans, kurš bija sašutis, ka neviens valdības loceklis un Latvijas Olimpiskās komitejas vadība nav viņam pateikusi paldies par 18 gadu laikā izdarīto hokeja labā. “Izglītības ministram bija jāpasaka paldies. Lai vēl kāds sporta veids sasniedz to, ko paveicis hokejs!” uzsvēra Kirovs Lipmans, kurš ir A/S “Grindex” lielākais akcionārs un kongresā uzsvēra, ka šo gadu laikā ziedojis federācijai vairāk kā divus miljonus eiro. Viņš turpināšot atbalstīt citas nozares – operu, teātri, skolas. “Došu naudu tiem, kas mani ciena un atbalsta, nevis taisa tādus žuļiku variantus kā Rīgas “Dinamo”. KGB ir KGB, viņi to jau sen gatavoja.”

LHF ilgus gadus atradās Kirovam Lipmanam piederošajā ēkā Raunas ielā, bet nu būs jāmeklē jaunas telpas. Viņš uzsvēra, ka līgums par telpu izmantošanu esot bijis līdz 9. oktobrim un federācijai ar steigu ir jāizvācas: “Ar spēku nevienu nedzīšu ārā, taču mēnešiem negaidīšu. Turpmāk tur dzīvos mans dēls, kurš līdz šim mitinājās divistabu dzīvoklī.” Miljonārs uzsvēra, ka par savas mājas izmantošanu federācijas vajadzībām nekad nav ņēmis nomas maksu, tiesa, neoficiāla informācija gan liecina par pretējo.

Kirovs Lipmans pēc kongresa izteicās, ka maksājis LHF biedriem, lai iegūtu viņu balsis vēlēšanās. Tagad gan viņš to noliedz, norādot, ka vienīgi jelgavniekiem palīdzējis atrisināt finansiālās problēmas. “Es neviena neko nelūdzu, bet Koziols katram apsolīja 20 tūkstošus,” teica Lipmans.

Viņš tagad plāno ar lielāku sparu turpināt darbu biznesā, plānā esot paplašināšanās, rūpnīcas būvēšana ārzemēs.

Saistītie raksti
LA.lv