×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
8. jūlijs, 2013
Drukāt

Lipmans: Par Nolana profesionalitāti man ir daudz jautājumu

LETALETA

Ceru, ka treneris būs padomājis par kļūdām un izdarījis secinājumus – tā sarunā ar „LA” pirmdien izteicās Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans.

LHF valde nolēmusi, ka Latvijas izlases galvenā trenera amatā jāpaliek kanādiešu speciālistam Tedam Nolanam, kurš valstsvienību vada divus gadus, pasaules čempionātos iegūstot 10. un 11. vietu, kā arī izcīnot ceļazīmi uz 2014. gada Soču olimpiskajām spēlēm.

„Atstājām viņu tīri cilvēcisku iemeslu dēļ. Nolana vadībā izcīnījām tiesības spēlēt Sočos, vajag ļaut tur nostartēt. Ir noruna, ka pēc olimpiskajām spēlēm atkal skatīsimies,” Kirovs Lipmans precizēja, ka Nolana darbs atkal tiks vērtēts pēc Sočiem, nevis nākamā gada pasaules čempionāta, kas risināsies Baltkrievijā.

No profesionālā viedokļa Lipmanam esot daudz jautājumu Nolanam, taču publiski par tiem negrib diskutēt. „Augusta beigās Nolans būs Latvijā, tad parunāsim. Varbūt viņš kaut ko būs pamainījis, varbūt nē. Izlase Helsinkos labi aizvadīja pēdējās spēles. Mani uztrauc tas, kāpēc tā nebija jau no sākuma.” Kanādietim iedots mājas darbs – uzrakstīt sagatavošanās programmu Soču olimpiskajām spēlēm, ko izvērtēs LHF Treneru padome.

Jūnijā LHF valde nepieņēma lēmumu par galveno treneri, atliekot to uz augustu. „Negribējām vairs vilkt garumā, bet ļoti pareizi, ka bija laiks pārdomām – gan mums, gan viņam. Citādāk nemaz par kļūdām un to, ka uzdevums nav izpildīts, nebūtu aizdomājies,” Kirovs Lipmans atgādināja, ka komanda pasaules čempionātā neizpildīja LHF uzdevumu – iekļūt ceturtdaļfinālā. 

Lipmana vēlme iepriekš bija samazināt Tedam Nolanam atalgojumu, taču tas netika izdarīts: „Runa bija par to, ka, parakstot līgumu ar Nolanu, vienojāmies viņu piesaistīt arī U-20 izlasei, taču tas nesanāca. Nav jau žēl maksāt, tikai paveiktā darba apjoms nebija tāds, kā runājām.” Pasaules čempionātā Helsinkos Nolana asistenti bija Toms Kūlens, Artūrs Irbe un Kārlis Zirnis. Lēmums turpināt darba attiecības ar Nolanu nenozīmē, ka palīgi paliks tie paši, piebilda Lipmans. Par to tikšot lems vēlāk. Iespējams, septembra sākumā, kad KHL sezonu sāks Rīgas „Dinamo”. Nolans tad būšot Latvijā un klātienē vēros komandas pirmās mājas spēles.

Lipmans iepriekš izteicās, ka uz izlases galvenā trenera amatu esot arī citi kandidāti. Arī tagad viņš norāda – esot runāts ar diviem krievu treneriem, kas strādā KHL, taču „cilvēcisku iemeslu dēļ” palika pie Nolana varianta. Droši vien liela loma bija arī juridiskajām saistībām, jo saskaņā ar Nolana teikto līgums bija spēkā līdz nākamā gada pasaules čempionātam. Lipmans iespēju vadīt izlasi pārrunājis arī ar iepriekšējiem tās treneriem Oļegu Znaroku un Hariju Vītoliņu, kas nav teikuši kategorisku nē. „Biju uzaicināts uz KHL noslēguma ceremoniju, tur mēs neformālā atmosfērā parunājām. Tas bija tikai tā – izpētīju situāciju, vēlāk pie šīs sarunas ar viņiem vairs neatgriezāmies,” paskaidroja LHF prezidents.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+