×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. februāris, 2012
Drukāt

Lipmans pasaules čempionātu grib rīkot kopā ar Dāniju

kirov

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans gatavojas līdz februāra beigām noslēgt nodomu līgumu ar Dānijas kolēģiem par abu valstu kopīgu pieteikumu 2017.gadā rīkot pasaules čempionātu (PČ).

Lipmans piektdien pastāstīja, ka līdz mēneša beigām ir iecerējis vizīti Kopenhāgenā, lai parakstītu dokumentus, kas ļautu Latvijai un Dānijai kopīgi pretendēt kļūt par PČ mājvietu. Dānijas Hokeja federācija ir ļoti ieinteresēta PČ rīkot kopīgi ar Latviju, kam jau ir šāda mēroga sacensību organizēšanas pieredze 2006.gadā, sacīja Lipmans.

Latvija ar Dāniju gribētu sarīkot divus PČ pēc kārtas, kas ļautu izšķirošās cīņas par medaļām pārmaiņus sarīkot abās valstīs. Pašlaik gan vēl ir priekšlaicīgi spriest, vai Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atbalstīs praksi PČ vienlaicīgi rīkot divās valstīs, atzina Lipmans. Šogad pavasarī pasaules meistarsacīkstes notiks Somijā un Zviedrijā, bet pēc turnīra IIHF vērtēs, cik lietderīga ir šāda sacensību sadalīšana divām valstīm.

“Pagaidām tā ir tikai mūsu vēlme [kopīgi rīkot PČ],” teica Lipmans. Viņš piebilda, ka lēmumu par rīkotājiem IIHF pieņems šogad jūnijā starptautiskās federācijas ģenerālajā kongresā Tokijā.

Lipmans uzskata, ka Latvijai ar Dāniju ir labākas iespējas tikt pie 2017.gada PČ rīkošanas nekā Vācijai un Francijai, kas jau iepriekš paziņoja par kopīga pieteikuma sagatavošanu. Turklāt turnīra rīkošana divās valstīs ļautu Latvijā iztikt ar vienu arēnu, un otra lielā halle nebūtu nepieciešama, uzsvēra LHF prezidents.

Kopīgu PČ organizēšanu apspriedušas arī Čehijas un Krievijas federācijas, kas labprāt sadalītu sacensības 2015. un 2016.gadā, piemetināja LHF prezidents.

Janvārī Lipmans klāstīja, ka ir sašutis par valsts politiķu un ierēdņu vienaldzīgo attieksmi pret hokeju, tāpēc nolēmis necīnīties par 2017.gada PČ rīkošanas tiesību iegūšanu Latvijai. Piektdien Lipmans vairs nebija tik kategorisks, taču pastāstīja, ka nevēlas nonākt tādā situācijā kā pirms Latvijā 2006.gadā sarīkotā PČ, kad viņam bija jāsaskaras ar politiķu ignoranci un noraidošu attieksmi, kā arī apsūdzībām personiskā ieinteresētībā.

Kopš Lipmans janvārī apgalvoja, ka vienatnē vairs necīnīsies par PČ rīkošanas tiesībām Latvijai, nekādas būtiskas izmaiņas valsts amatpersonu ieinteresētībā LHF prezidents nav manījis.

Latvijā PČ pirmo un līdz šim vienīgo reizi notika 2006.gadā, savukārt Dānijā šāda līmeņa turnīrs nav noticis, bet Francijā pēdējo reizi tas risinājās 1968.gadā, kad olimpisko spēļu turnīrs reizē bija arī pasaules čempionāts. Vācijā pasaules labākās hokeja izlases tikās salīdzinoši nesen – 2010.gadā.

Zināms, ka 2012. un 2013.gadā pasaules hokeja čempionātu kopīgi rīkos Zviedrija un Somija, 2014.gadā rīkotāju gods paredzēts Baltkrievijai, 2015.gadā organizatoru pienākumus uzņemsies Čehija, bet 2016.gadā – Krievija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+