×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Lipmans: premjera izteikumi par “Liepājas metalurgu” ir saldais ēdiens administratoram

Lipmans3

Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) izteikumi par labu finanšu grūtībās nonākušās AS “Liepājas metalurgs” maksātnespējai ir tiesiskās aizsardzības procesa administratora Haralda Velmera bezdarbības piesegšana un parāda valdības neieinteresētību uzņēmuma glābšanā, teikts “Liepājas metalurga” akcionāra Kirova Lipmana paziņojumā medijiem.

 

Jau ziņots, ka Dombrovskis vakar žurnālistiem norādīja, ka pašlaik redzams, ka “Liepājas metalurga” “akcionāru strīdiņi vienkārši turpinās”, un kreditoru kluba pārstāvji sāk izteikt aizdomas par akcionāru apzinātu rīcību, tiem nevēloties panākt vienošanos, bet, gluži pretēji, panākt uzņēmuma maksātnespēju.

“Diemžēl riski šeit ir ļoti augsti, jo pēc tiesiskās aizsardzības procesa īstenībā kreditoru kluba rīcībā nekādas tālākās iespējas vairs nav kā maksātnespēja,” akcentēja Dombrovskis. Pašreizējā situācija ar “Liepājas metalurgu”, neapšaubāmi, ir nepatīkama, jo kreditoru klubs ir darījis ļoti daudz, lai “Liepājas metalurgs” varētu turpināt darbu, gan nodrošinot tiesiskās aizsardzības plānu, gan nodrošinot tehnisko iekārtu uzturēšanu, norādīja premjers.

Šādi paziņojumi gatavo augsni maksātnespējas procesam un “Liepājas metalurga” aktīvu iztirgošanai un ir “saldais ēdiens” Velmeram, kurš jau iepriekš ir atzinis, ka administratoram materiāli izdevīgāka ir uzņēmuma maksātnespēja, norāda Lipmans.

“Dombrovska apgalvojumi par to, ka “neviens investors negrib piedalīties uzņēmuma darbībā”, ir nepatiesi, jo esmu vienīgais akcionārs, kurš ir apliecinājis gatavību ieguldīt savus līdzekļus uzņēmumā un uzņemties pilnu atbildību par uzņēmuma darbības atjaunošanu. Tomēr tas vairs nebūs iespējams, ja tiks pasludināta uzņēmuma maksātnespēja un izpārdoti “Liepājas metalurga” aktīvi,” paziņojumā uzsver Lipmans.

Viņš piebilst, ka tie nav vienkārši “akcionāru strīdiņi”, kā nepārdomāti izteicās Dombrovskis, bet te ir runa par lielākā Latvijas metalurģijas uzņēmuma pastāvēšanu, tūkstošiem darba vietu un nozīmīgiem ieņēmumiem valsts budžetā.

Lipmana paziņojumā norādīts – visi patlaban ir sapratuši, ka neviens nevēlas investēt uzņēmumā, kamēr tā vadībā atrodas tādi cilvēki kā Sergejs Zaharjins, Iļja Segals vai Velmers. “Vienīgais saprātīgais risinājums, kas nepieļautu uzņēmuma maksātnespēju un bankrotu, bet nodrošinātu tā darbības atjaunošanu, ir uzņēmuma vadības uzticēšana Lipmanam, kuram ir gan nepieciešamie līdzekļi, gan pieredze “Liepājas metalurga” glābšanai,” teikts paziņojumā.

Kā ziņots, 30.septembrī finanšu grūtībās nonākušās AS “Liepājas metalurgs” tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plānā paredzētais aizdevums desmit miljonu latu apmērā no potenciālajiem investoriem netika saņemts. Līdz pat 30.septembrim nav sasaukta ārkārtas akcionāru sapulce kapitāla palielināšanai un dokumentēta skaidra investoru interese. No 1.oktobra saskaņā ar likumu sākās 30 dienu periods, kurā būs iespēja pārkāpumus novērst, attiecīgi saņemt aizdevumu un piesaistīt investoru.

Zaharjins un Segals iepriekš paziņoja, ka panākuši vienošanos par 70% uzņēmuma akciju nodošanu Krievijas uzņēmumam “Daļpolimetall”, lai investors varētu ieguldīt nepieciešamos līdzekļus rūpnīcā un pēc iespējas ātrāk atjaunotu tehnoloģisko procesu.

TAP laikā “Liepājas metalurgs” plāno veikt pasākumus, kas vērsti uz ražošanas un pārdošanas apjoma pieaugumu, fokusējoties uz tirgiem, kas ir ģeogrāfiski tuvāki un ar augstākām peļņas iespējām. Tāpat TAP laikā plānots ieviest profesionālāku tirgus analīzi, lai uzņēmums spētu elastīgi plānot pārdošanas iespējas ar augstāku peļņas potenciālu. Savukārt, lai nodrošinātu papildu ieņēmumus TAP plāna īstenošanas laikā, “Liepājas metalurgs” plāno nodalīt ar tā pamatdarbību nesaistītus aktīvus un pārdot tos citām komercsabiedrībām vai fiziskām personām – šo pasākumu rezultātā rūpnīca plāno iegūt papildu naudas līdzekļus vismaz 3 765 000 latu apmērā.

“Saskaņā ar TAP plānu nepieciešamā aizdevuma summa TAP plāna izpildei ir 37 000 000 latu, kura jāsaņem ne vēlāk kā līdz 2013.gada 31.decembrim,” iepriekš norādīja Velmers, paskaidrojot, ka līdz 30.septembrim ir jāsaņem pirmā daļa no aizdevuma summas desmit miljonu latu apmērā, līdz 31.oktobrim otrā daļa no aizdevuma summas 15 miljonu latu apmērā, bet līdz 31.decembrim trešā daļa – 12 miljoni latu aizdevuma summas.

“Liepājas metalurgs” nonācis finanšu grūtībās un pārtraucis ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja “Liepājas metalurga” vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai “UniCredit” – 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+