×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2012
Drukāt

Lipmans: Rīgas “Dinamo” lēmums Latvijas izlases gatavošanos neietekmēs

LETALETA

Rīgas “Dinamo” lēmumu turpmāk nesadarboties ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF) ir pieņēmis Juris Savickis, bet tas nekā neietekmēs Latvijas izlases gatavošanos Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, uzskata LHF prezidents Kirovs Lipmans.

Kā ziņots, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” vadība, reaģējot uz Lipmana izteikumiem, ka tajā esot nekompetenti amatieri, kas neko nesaprot no hokeja, pirmdien paziņoja, ka turpmāka sadarbība ar LHF ir neiespējama.

Iepriekšējo reizi Lipmana un AS “Dinamo Rīga” padomes priekšsēdētāja Jura Savicka vārdu pārmaiņa presē bija septembra vidū.

Toreiz Lipmans atklāja, ka KHL vadība apsver iespēju izpirkt Rīgas “Dinamo” mājvietu “Arēna Rīga” un nodot to kluba pārraudzībā, bet Savickis to nosauca par “kārtējām Lipmana baumām”. Savickis toreiz stāstīja, ka Lipmans KHL prezidentu Aleksandru Medvedevu nekad neesot redzējis tuvāk par 25 metriem. Savukārt LHF preses dienests uz to atbildēja pāris nedēļas vēlāk, kad izplatīja Lipmana un Medvedeva kopbildi no Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongresa.

Lipmans sarunā ar aģentūru LETA pirmdien uzsvēra, ka nav satraukts par “Dinamo” paziņojumu, un izteicās, ka to ir pieņēmis tieši Savickis.

“Šādu lēmumu pieņēmusi nevis Rīgas “Dinamo” valde, bet gan Savickis. Valdē visi ir normāli cilvēki,” teica Lipmans, tomēr neatkāpās no vārdiem, ka viņi nav profesionāļi. “Vai tiešām domājat, ka Savickis ir pietiekoši profesionāls, lai uzturētu klubu. Lai to paveiktu, vajag vismaz vienu profesionāli, kurš var iejaukties treneru un spēlētāju darbā, bet Savickis, Guntis Ulmanis un citi tādi nav. Viņi ir līdzjutēji.”

Lipmans atzina, ka viņu sāpinājis Savicka paziņojums par to, ka LHF prezidents nepazīst Medvedevu, un tieši tad arī radies konflikts.

“Mums bija normāla sadarbība, regulāri tikāmies un pārrunājām jaunumus, bet kopš tā laika gan neesam tikušies,” aģentūrai LETA teica Lipmans.

“Savickim ir skaudība, bet viņš aizmirsa, kas dibināja komandu. Tas biju es ar Helmutu Balderi,” uzsvēra LHF prezidents. “Ja viņš būtu godīgs, tiktu galā ar Tenisa federāciju, pateiktu, ka neko nesaprot no hokeja un būtu palīgs finanšu piesaistīšanā, nevis komandas prezidents.”

“KHL klubu mēs dibinājām, lai vietējiem spēlētājiem nebūtu jāskraida apkārt pa pasaules klubiem,” atcerējās Lipmans, piebilstot, ka pie Rīgas “Dinamo” nosaukuma tapšanas gan viņš nav stāvējis klāt.

Lipmans ir pārliecināts, ka Latvijas izlases gatavošanos šāds LHF paziņojums neietekmēs, turklāt atgādināja, ka tieši federācija izsniedz atļaujas pilnīgi visiem klubiem, kāda nepieciešama arī Rīgas “Dinamo”.

“Galvenā ir federācija, kam pakļauti visi klubi. Federācija dod atļauju spēlēt vai nespēlēt KHL, un Savickim tas ir jāatceras katru dienu,” teica Lipmans. “Viņiem ir jābūt valsts patriotiem, jo izlasei gaidāma grūta sezona. Lai tikai viņi pamēģina nesadarboties. Tieši Rīgas “Dinamo” vadība ir atbildīga par izlases sagatavošanos, jo komandā vairākums ir izlases spēlētāju. Ja kaut kas notiks un netiksim uz Olimpiādi, viņi būs atbildīgi, jo nesagatavoja spēlētājus. Es pats esmu mierīgs un nesatraucos.”

“Es nepieļaušu, lai kāds cilvēks tā runātu ar mani un apgalvotu, ka es meloju,” Lipmans atgādināja Savicka izteikumus par Medvedevu. “Liekas, ka viņam ar prātu kaut kas nav kārtībā, jo mēs ar Medvedevu vismaz divreiz gadā tiekamies IIHF kongresā, kur viņš bija valdes loceklis. Par to Savickis nepadomā.”

“Es esmu daudz laba izdarījis, bet ko Savickis ir izdarījis Latvijas labā? Neko tādu nezinu,” Lipmans uzsvēra, ka ir Latvijas patriots. “Esmu Latvijas pilsonis, un man nav vienaldzīgi, kas te notiek. Esmu patriots un nekaunos no tā. Esmu te piedzimis un audzināts tā, ka pirms aiziešanas savai valstij jāatstāj kas labs.”

Tāpat Lipmans kritizēja arī kādreizējā Latvijas premjera Aigara Kalvīša darbošanos “Dinamo” komandā, uzskatot, ka šādam cilvēkam būtu jāveicina uzņēmējdarbība.

“Rīgas “Dinamo” klubā visi klubā baidās no Savicka. Žēl, ka bijušais premjers arī,” teica LHF prezidents. “Uzskatu, ka viņam būtu pienākums dibināt kompāniju, kas palīdzētu attīstīt Latviju un viņš nedrīkst visu savu uzmanību veltīt hokeja klubam. Eksprezidents Ulmanis, jā, viņš ir pensionārs, bet Kalvītis šobrīd neko nedod Latvijas attīstībai. Ja es būtu bijušais premjers, man būtu kauns, ka nepalīdzu attīstībai.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+