×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
16. jūnijs, 2016
Drukāt

Lipmans: Savickis rīkojās kā čekists, aizliedzis Ulmanim runāt (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans uzskata, ka hokeja kluba Rīgas “Dinamo” vadības vēršanās pret viņu pēc pasaules čempionāta bija stratēģisks gājiens ar tālejošu mērķi.

Pasaules čempionāta laikā “sportfakt.ru” publicēja interviju ar Lipmanu, kurā viņš it kā esot apvainojis latviešus nacionālismā, nepatikā pret krieviem, ebrejiem. Latvijas sabiedrībā šie izteikumi lielu vērību neizpelnījās, taču tad Rīgas “Dinamo” nāca klajā ar paziņojumu vērtēt, vai tie nesatur nacionālā naida kurināšanu, un otrais vilnis bija jau daudz spēcīgāks.

“Tas bija pasūtījums, bezkaunība,” “LA” sacīja Kirovs Lipmans. “Viņi tā izdarīja, lai gadījumā, ja nedabūs naudu komandas uzturēšanai, varētu stāstīt, ka redz – Lipmana dēļ mūs izspieda no KHL. Savickis pat aizskrēja ar to (interviju) pie Vladislava Tretjaka (Krievijas hokeja federācijas prezidenta), lai sabojātu mūsu attiecības, taču Tretjaks man piezvanīja un pasmējās par to. Rīgas “Dinamo” joprojām nav skaidrības par naudu nākamajai sezonai – gāze ir vienīgais avots, no kurienes to paņemt. Dažus eiro pieliek pie cenas un viss notiek – tas taču katrs saprot.”

Uz jautājumu, kādas šobrīd ir viņa un Savicka attiecības, Lipmans sacīja: “Es biju mierīgs, nezvanīju un nebļaustījos. Saprotu, ka viņam kā bijušajam čekistam tas bija tipisks gājiens, izgājis tai skolai cauri. Mums bija ļoti labas attiecības, bet te uzreiz tāds paziņojums. Traģiskākais, ka Savickis piespiedis arī Gunti Ulmani arī mani nerunāt. Viņam pirmajam vajadzēja piezvanīt un pavaicāt, kas īsti tur bija (intervijā), taču to neizdarīja. Rīgas “Dinamo” maksā algu un nevar pretoties – jāpakļaujas Savickim.”

Kā zināms, Latvijas eksprezidents Guntis Ulmanis ir Rīgas “Dinamo” valdes priekšsēdētājs un arī LHF valdes loceklis. Lipmans saka, ka Ulmanis uzrakstījis iesniegumu, lai viņu atbrīvotu no LHF valdes locekļa amata: “Viņš uz maniem zvaniem un e-pastu neatbildēja. Es neturu ļaunu prātu – ja Ulmanis atnāks un atvainosies, uzreiz atkal būs mans draugs.”

Juris Savickis Krievijas medijiem bija izteicies, ka Rīgas “Dinamo” dalība KHL ir pamatā tam, ka Latvijas izlase saglabāja vietu pasaules čempionāta elites divīzijā. “Bez “Dinamo” mēs 13 gadus bijām A grupā, divas reizes izcīnījām septīto vietu, vienreiz – astoto. Nebijām zemāk par 11. Lai nestāsta, es oficiāli pasaku – mēs arī bez viņiem būtu elites divīzijā,” pārliecināts Kirovs Lipmans.

Pēdējos divus gadus Latvijas izlase pasaules čempionātā ierindojusies 13. vietā, Rīgas “Dinamo” ērā ceturtdaļfināls sasniegts tikai reizi – 2009. gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Jauka kompānija viens par otru labāks, bet kopā āži par darzniekiem, Dināmo saniegumi- vienkārši nav vērts komentēt.

  2. ko dara fiļa un annuška, stuk,ačok? Atbildēt

    ļipmanels bija tas kas izzaga Liepājas Metalurgu un tagad izzog Grindeksu?

  3. Tas čekists ir īstais “zaļais cilvēciņš| , kura uzdevums ir duļķot, izliekoties par labdari…, bet no kādas naudas?

  4. Kā tad izteicieni neizpelnījās lielu vērību, un vēl kādu. Lipmanis laikam citā pasaulē dzīvo, muld. Rīgas Dinamo tikai pēc vairāk kā nedēļas attapās.

  5. Ko tie vēl te dara? Atbildēt

    Visus padomiskos zagļus vēstures mēslainē !

Draugiem Facebook Twitter Google+