×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2016
Drukāt

Lipmans vēl nenosauc izlases galveno treneri, kura piekrišanu gaida tuvākajās dienās

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valdes sēdē trešdien tika pieņemts lēmums par to, kurš pildīs valstsvienības galvenā trenera amatu, tomēr viņa vārds tuvāko dienu laikā tiks atklāts pēc tam, kad speciālists būs piekritis piedāvājumam. Tāpat par vienu no valstsvienības galvenā trenera asistentiem nosaukts Viktors Ignatjevs.
Pēc trešdien notikušās LHF Valdes sēdes organizācijas prezidents Kirovs Lipmans žurnālistiem noliedza sākotnēji izskanējušo informāciju, ka trenera amatu varētu ieņemt Ziemeļamerikas speciālists Toms Kūlens, kurš jau ir strādājis Latvijas valstsvienības treneru korpusā.
“Izkristalizējusies laba kandidatūra, taču vēl jāgaida no viņa atbilde, jo viņam vēl jāapspriežas ar savu aģentu. Sākotnēji mums bija trīs kandidāti, pēc tam divi, bet beigās jau palika viens, kurš, manuprāt, ir labākais. Atbilde varētu būt tuvākajās dienās. Uzreiz jāsaka, ka tas nav Kūlens, kurš ir labs treneris, bet mums ir vajadzīgs profesionālis,” teica Lipmans.
Latvijas izlase bez galvenā trenera ir jau kopš pagājušā gada jūnija, kad no šī amata pēc neveiksmīga pasaules čempionāta tika atbrīvots Aleksandrs Beļavskis. Iepriekš starp kandidātiem bija atrodami Leonīds Beresņevs, Artis Ābols un kanādietis Teds Nolans.
Tiesa, Beresņevs vairs nav reāls kandidāts, jo abas puses neesot spējušas panākt vienošanos par finansiālajiem nosacījumiem.
Iepriekš neoficiāli izskanējis, ka amatā varētu tikt apstiprināts kādreizējais Nolana palīgs Kūlens, kurš kanādietim palīdzēja arī Nacionālās hokeja līgas (NHL) Bufalo “Sabres” vienībā, bet pašlaik trenē Grandfolsas-Vindsoras “Cataracts” komandu no Kanādas, kas sacenšas Centrālrietumu hokeja līgā (CWSHL).
Pērn pasaules čempionātā Latvija par mata tiesu saglabāja vietu starp planētas spēcīgākajām izlasēm. Lipmans atklāja, ka Krievijā gaidāmās šī gada meistarsacīkstes komandai būs grūtākās, kopš Latvija sacenšas elites divīzijā.
Kā vēstīts, pēc pagājušā gada pasaules čempionāta no Latvijas izlases galvenā trenera amata tika atbrīvots bijušais valstsvienības uzbrucējs Aleksandrs Beļavskis, kuram tas bija pirmais šāda veida turnīrs. Izlase čempionātā ieņēma 13.vietu, neizpildot LHF doto uzdevumu tikt labāko desmitniekā.
Pasaules čempionāts no 6. līdz 22.maijam risināsies Krievijas pilsētās Maskavā un Sanktpēterburgā. Latvija spēlēs Maskavas grupā, samērojot spēkus ar Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Šveici, Norvēģiju, Dāniju un Kazahstānu. Latvijas izlase augstākajā divīzijā būs pārstāvēta jau divdesmito gadu pēc kārtas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+