×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. janvāris, 2013
Drukāt

Lipmans&Co no izlases padzen Ciprusu

LETALETA

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde trešdien atstādināja Aigaru Ciprusu no valstsvienības trenera amata viņa nepieņemamas rīcības dēļ, informēja LHF.

Ciprusa atstādināšanu ierosināja LHF prezidents Kirovs Lipmans, kurš bija neapmierināts, ka Cipruss bez saskaņošanas ar federāciju janvāra sākumā pieņēma piedāvājumu kļūt par Lietuvas kluba Viļņas “Baltica” galveno treneri. Lipmans uzsvēra, ka Ciprusa rīcība nav bijusi godīga.

LHF tuvākajā laikā plāno nosaukt jaunu galvenā trenera Teda Nolana palīgu, taču noteiktu termiņu neminēja.

Par Latvijas U-20 izlases startu pasaules čempionātā atskaitījās galvenais treneris Leonīds Tambijevs, ar kuru LHF līgumu nepagarināja, taču arī nepieņēma galīgo lēmumu. Līgums Tambijevam beidzas 31.janvārī, un U-20 izlases galvenā trenera jautājumu LHF valde nolēma atlikt kā pašlaik neaktuālu.

Tambijevs informēja LHF valdi, ka čempionātā objektīvu iemeslu dēļ bija problēmas ar spēlētāju fizisko sagatavotību. Ziemeļamerikas komandās spēlējušie hokejisti atbraukuši vēlāk un jau noguruši. Vēlāk treniņnometnē pievienojušies arī Liepājas kluba hokejisti. Tambijevs uzskata, ka lielākai daļai izlases spēlētāju ir vāja tehniskā gatavība, slidošana, metieni un piespēles, taču pārmetumus par pašaizliedzības un cīņasspara trūkumu viņi nav pelnījuši.

“Līmenis turnīrā bija ļoti augsts, brīžiem pat neturējām līdzi. Darīju savu darbu profesionāli, arī puiši darīja visu, ko varēja. Kas pērn sanāca ar U-18 izlasi, šogad nesanāca ar U-20,” Tambijevu citēja LHF mājaslapā.

Par Latvijas valstsvienības gatavošanos Soču olimpiskajam kvalifikācijas turnīram informēja LHF ģenerālsekretārs Māris Baldonieks. Viņš pastāstīja, ka kandidāti ir apzināti, bet pirmie treniņi paredzēti 2.februārī “Volvo” ledus hallē Rīgā. “Mūsu pretinieki ir ļoti nopietni gatavojušies, noteikti spēlēsim ar lielu atbildības izjūtu,” sacījis Baldonieks.

Latvijas U-18 izlases galvenais treneris Vjačeslavs Nazarovs par komandas gatavošanos pasaules čempionātam teica, ka problēmas rada HK “Juniors” februārī paredzētās spēles Krievijas jaunatnes hokeja līgas (MHL) B grupā. Izlasei tobrīd Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) noteiktajā pārtraukumā paredzēts turnīrs Baltkrievijā. LHF valde nolēma risināt jautājumu par HK “Juniors” MHL spēļu pārcelšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+