Dabā
Laika ziņas

Līst kā pa Jāņiem! Vai patiesi? Statistika rāda ko citu0

Foto: LA.LV

Apkopojot datus par pēdējiem 53 gadiem, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs secinājis, ka nokrišņu varbūtība Jāņu naktī dažādos valsts reģionos ir no 21% līdz 47%, valstī vidēji – 32%.

Aplūkojot informāciju par nokrišņiem kopš 1966.gada, meteorologi atklājuši, ka Jāņu dienā līst nedaudz biežāk nekā Jāņu naktī, jo nokrišņu iespējamība 24.jūnija dienā ir no 26% līdz 55%, valstī vidēji – 41%.

Jāņu naktī visretāk līst Krāslavas novadā, tam seko Bauskas novads un Rīga, kur svētku naktī līst vidēji reizi četros gados. Savukārt visbiežāk – 47% gadījumu – lietus reģistrēts Stendes novērojumu stacijā, ar 44% lielu nokrišņu varbūtību seko Rēzeknes un Lubānas apkaime.

Jāņu dienā visretāk līst Kurzemes rietumu piekrastē – Liepājā un Pāvilostā vēsturiskā nokrišņu varbūtība 24.jūnijā ir 26%. Turpretī Rīgā, Skrīveros un Vidzemes augstienē tā sasniedz 53-55%.

Lietainākā Jāņu nakts bija 1997.gadā, kad valstī vidēji nolija 11,7 milimetri nokrišņu. Pēdējo 53 gadu periodā desmit reizes Jāņu nakts visā Latvijā pavadīta bez nokrišņiem, iepriekšējo reizi – 2016.gadā.

Sinoptiķi ir pārliecināti, ka arī šogad visā valstī Jāņi aizritēs bez lietus.

Vidējā diennakts gaisa temperatūra Latvijā šajās dienās lielākoties ir no +14 līdz +16 grādiem. Siltākais laiks bija 2016.gada Jāņos, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra sasniedza +22 grādus, savukārt 1977.gada 23.jūnija vidējā gaisa temperatūra bija tikai +9,6 grādi.

Saistītie raksti

Aukstākā Jāņu nakts bija 1992.gadā, kad vidēji Latvijā minimālā gaisa temperatūra bija +3,1 grāds, Zosēnos tikai +0,7 grādi. Siltākā Jāņu nakts bija 2013.gadā ar vidējo minimālo gaisa temperatūru +16,9 grādi, turklāt Rīgas centrā termometra stabiņš nenoslīdēja zemāk par +20,5 grādiem.

Pirms gada minimālā gaisa temperatūra Jāņu naktī bija no +6 grādiem Liepājas lidostā līdz +13 grādiem Jūrmalā un Rīgā, bet dienā gaiss iesila vien līdz +12..+17 grādiem, jo valsts lielākajā daļā lija, Vidzemē un Latgalē lietus bija stiprs.

LA.lv
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Otrdien vietām īslaicīgi līs un ducinās pērkons
19 stundas
GS
Gundega Skagale
Dabā
“Nepirksim taču modificētās margrietiņas!” Aicina pārskatīt “pareizo” zāles garumu ceļmalās
1 diena
IB
Indulis Burka
Dabā
Medību ieroča apkope. Pulvera sadegšanas gāzes un ūdens – agresīva vide
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Reģionu attīstību ietekmē padomju mantojums. Saruna ar ekonomistu Pēteri Strautiņu 1
Intervija 3 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Tieslietu ministru uz apsūdzēto sola nevilks, partiju no valdības neizmetīs
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Paziņo, par cik samazināts valsts pārvaldē strādājošo skaits 2
3 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Noslepkavo sievas mīļāko
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Prokurors pieņem lēmumu Krištianu Ronaldu izvarošanas apsūdzības lietā
1 stunda