Foto: Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri.

Litavniekos atklās Lāčplēša ordeņa kavaliera Ignata Beča piemiņas zāli 0

Atzīmējot Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera kapteiņa Ignata Beča 125. dzimšanas dienu, 14. februārī plkst. 12 Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljona štābā Litavniekos atklās viņam veltītu piemiņas zāli, portālam LA.lv pastāstīja 2.Zemessardzes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Selecka.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Lai godinātu kapteiņa I. Beča ieguldījumu Latvijas neatkarības izcīnīšanā un nostiprināšanā, Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljons konferenču zāli nolēmis nosaukt viņa vārdā. Zālē būs apskatāma I. Bečam veltīta fotoizstāde.

Zāles atklāšanā piedalīsies Zemessardzes vienību un Valsts Robežsardzes koledžas pārstāvji, pašvaldību vadītāji, kā arī vietējo skolu vēstures skolotāji.

CITI ŠOBRĪD LASA

I. Bečs ir dzimis 1890. gada 14. februārī Preiļu pagasta Litavniekos trūcīgu zemnieku Jāzepa un Elizabetes sešu bērnu ģimenē – visi dēli, no kuriem trīs kļuva karavīri: Ignats piedalījās 1. Pasaules karā un Latvijas Brīvības cīņās, Francis – 1. Pasaules karā un Pilsoņu karā Krievijā, bet trešais dēls – 1. Pasaules karā un no tā neatgriezās. Ignats beidza Preiļu tautskolu un pēc tam papildināja zināšanas pašmācības ceļā, jo sakarā ar tēva agro nāvi un grūtajiem materiālajiem apstākļiem, obligāto karadienestu un tam sekojošajiem kariem viņam nebija iespēju izglītību turpināt skolās.

Latvijas armijā iestājies brīvprātīgi 1918. gada 15. decembrī. Cēsu rotas rindās cīnījies pie Lielauces, Skrundas un Kalnciema. No 1919. gada 30. septembra bija bataljona komandieris Latgales partizānu pulkā, kur dienēja līdz Brīvības cīņu beigām. Par varonību un drosmi tika apbalvots ar Lāčplēša Kara ordeni.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas I. Bečs brīvprātīgi iestājās Robežsardzes dienestā un tika iecelts par Zilupes apgabala 1.robežapsardzības rajona priekšnieku, bet vēlāk – tādā pašā amatā Pasienas rajonā. 30. gadu otrajā pusē viņš bija policijas iecirkņa priekšnieks Abrenē un Preiļos.