×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Litavniekos atklās Lāčplēša ordeņa kavaliera Ignata Beča piemiņas zāli

Foto: Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri.Foto: Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri.

Atzīmējot Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera kapteiņa Ignata Beča 125. dzimšanas dienu, 14. februārī plkst. 12 Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljona štābā Litavniekos atklās viņam veltītu piemiņas zāli, portālam LA.lv pastāstīja 2.Zemessardzes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Selecka.

Lai godinātu kapteiņa I. Beča ieguldījumu Latvijas neatkarības izcīnīšanā un nostiprināšanā, Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljons konferenču zāli nolēmis nosaukt viņa vārdā. Zālē būs apskatāma I. Bečam veltīta fotoizstāde.

Zāles atklāšanā piedalīsies Zemessardzes vienību un Valsts Robežsardzes koledžas pārstāvji, pašvaldību vadītāji, kā arī vietējo skolu vēstures skolotāji.

I. Bečs ir dzimis 1890. gada 14. februārī Preiļu pagasta Litavniekos trūcīgu zemnieku Jāzepa un Elizabetes sešu bērnu ģimenē – visi dēli, no kuriem trīs kļuva karavīri: Ignats piedalījās 1. Pasaules karā un Latvijas Brīvības cīņās, Francis – 1. Pasaules karā un Pilsoņu karā Krievijā, bet trešais dēls – 1. Pasaules karā un no tā neatgriezās. Ignats beidza Preiļu tautskolu un pēc tam papildināja zināšanas pašmācības ceļā, jo sakarā ar tēva agro nāvi un grūtajiem materiālajiem apstākļiem, obligāto karadienestu un tam sekojošajiem kariem viņam nebija iespēju izglītību turpināt skolās.

Latvijas armijā iestājies brīvprātīgi 1918. gada 15. decembrī. Cēsu rotas rindās cīnījies pie Lielauces, Skrundas un Kalnciema. No 1919. gada 30. septembra bija bataljona komandieris Latgales partizānu pulkā, kur dienēja līdz Brīvības cīņu beigām. Par varonību un drosmi tika apbalvots ar Lāčplēša Kara ordeni.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas I. Bečs brīvprātīgi iestājās Robežsardzes dienestā un tika iecelts par Zilupes apgabala 1.robežapsardzības rajona priekšnieku, bet vēlāk – tādā pašā amatā Pasienas rajonā. 30. gadu otrajā pusē viņš bija policijas iecirkņa priekšnieks Abrenē un Preiļos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+