×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

Literārs vakars par humoru un vecumdienām zviedru literatūrā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 12. maijā plkst. 17:30 visi interesenti Ziemeļu Ministru padomes birojā Rīgā gaidāms literārs vakars – diskusija ar grāmatu izdevējiem un tulkotājiem, kurā tiks šķetinātas humora un novecošanas tēmas fenomenu zviedru autoru romānos, vēsta rīkotāji.

Grāmatmīļus laipni ielūdz “Jāņa Rozes apgāds” sadarbībā ar “Apgādu Zvaigzne ABC”, izdevniecību “Lauku Avīze”, Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā un Zviedrijas vēstniecību.

Vakara gaitā izdevēji un tulkotāji aicinās tuvāk iepazīt humora noskaņas zviedru mūsdienu literatūrā – kas tām raksturīgs, un kāpēc tās aizrauj arī latviešu lasītājus. Klātesošajiem būs iespēja uzzināt vairāk par intriģējošajiem un asprātīgajiem zviedru autoru romāniem: Frēdriks Bakmans “Vīrs, vārdā Ūve” (“Jāņa Rozes apgāds”), Jūnass Jūnasons “Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu un pazuda”, “Analfabēte, kas prata rēķināt” (“Apgāds Zvaigzne ABC”), Katarina Ingelmane-Sundberja “Lāceņu liķieris, kafija un laupīšana” (izdevniecība “Lauku Avīze”).

Pasākuma dalībniekus priecēs Frēdrika Bakmana jauniznākušā romāna “Vīrs, vārdā Ūve” fragmentu lasījums Vara Klausītāja izpildījumā.

“Sirsnīgi smiekli ir labākie vitamīni lieliskam dvēseles noskaņojumam. Tieši tāpēc rosinām uzzināt vairāk par grāmatām, kas sagādājušas ne mazums pozitīvu emociju lasītājiem daudzviet pasaulē,” iesaka pasākuma idejas autore, “Jāņa Rozes apgāda” izpilddirektore Renāte Punka. “Visi romāni tapuši apmēram vienā laikā – meklēsim tajos gan kopīgo, gan atšķirīgo. Vai līdzās skandināvu detektīviem uzvaras gājienu pasaules literatūrā sākuši arī jestri daudzgadnieki?”

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, rīkotāji lūdz pirms apmeklējuma pieteikties pa e-pastu marketings.jra@jr.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+