×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. aprīlis, 2013
Drukāt

Literatūra izgaismo dzīvi

Foto - LETAFoto - LETA

Vakar Dizaina fabrikā tika pasniegtas Latvijas Literatūras gada balvas. Mūža balvas ieguvējs rakstnieks Alberts Bels bija zināms jau laikus, taču pārējo piecu nomināciju uzvarētājus līdz pēdējam brīdim turēja noslēpumā pat no balvas žūrijas locekļiem – vismaz tā tvītā ziņoja dzejniece Liāna Langa.

Bels ir viens no latviešu literatūras spožākajiem prozaiķiem, kurš sarakstījis 22 grāmatas. Viņa darbu būtiska iezīme ir cilvēka psiholoģijas padziļināts tēlojums, indivīda un sabiedrības attiecības, personības nozīme laika maiņās. Pēc Bela romāniem uzņemtas filmas “Uzbrukums slepenpolicijai” (1974), “Šāviens mežā” (1984), “Būris” (1993). 2010. gadā izdota literatūrzinātnieču Daces Lūses un Daces Ūdres grāmata “Alberts Bels”. Rakstnieks ir Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda biedrs.

Balvas nominantiem pasniedza cilvēki, kuru ikdienas darbs dažādos veidos saistīts ar gaismu. Mūža balvu – dizaina studija “MĀJO” veidoto LALIGABA lampu un naudas balvu 1500 latu apmērā – pasniedza fotogrāfs Gunārs Janaitis. Arī citi laureāti saņēma LALIGABA lampas, kā arī naudas balvas 1000 latu apmērā. Jaunizveidotās balvas veidola koncepcijas pamatā ir grāmata kā gaismas simbols, tādējādi atklājot literāri augstvērtīgu darbu spēju izgaismot domāšanas, emociju un sapratnes laukus.

 

Fakti

* Izcilākais veikums pagājušā gada dzejā – Ingmāras Balodes dzejas krājums “Alba”.

* Labākais prozas darbs – Kristīnes Ulbergas romāns “Zaļā vārna”.

* Labākais tulkojums latviešu valodā – Guntara Godiņa atdzejojums Heli Lāksonenas dzejas izlasei “Kad gos smei”.

* Labākais Latvijas autora darbs bērniem – Ineses Zanderes krājums “Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti”.

* Spilgtākā debija – Dainas Sirmās dzejas krājums “Kailsals”.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+