×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Literatūras centra biedri lems par LLC tālāko likteni (1)

Foto: LETAFoto: LETA

2012. gads. Latvijas Literatūras centra direktors Jānis Oga, LLC dibinātājas rakstniece Nora Ikstena un dzejniece Liāna Langa piedalās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē.

Šodien plkst.16 Latvijas Literatūras centrā (LLC) norisināsies biedru kopsapulce, aģentūra LETA uzzināja biedrībā. Kopsapulcē tiks spriests par biedrības “Latvijas Literatūras centrs” nākotni un pārrunāta situācija, kas izveidojusies LLC, kur atklājies desmitiem tūkstošu eiro liels iztrūkums.

Kultūras ministrija (KM) un Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) ir apturējuši plānotos maksājumus centra kontos, jo pārbaudēs secināts, ka Literatūras centra grāmatvedībā un finanšu dokumentos valda haoss, arī centra vadītājs Jānis Oga sev kā avansu pārskaitījis 62 000 eiro.

Noslēdzoties KM valsts budžeta līdzekļu izlietojuma pārbaudei LLC, konstatēto pārkāpumu un trūkumu dēļ tika izbeigts līdzdarbības līgums, kā arī pieprasīta iepriekš piešķirtā finansējuma atmaksa 8813,92 eiro apmērā.

Lai gan LLC līdz 25.septembrim ir pildījis līgumā noteiktos uzdevumus, pārbaudē konstatētas būtiskas nepilnības valsts finansējuma izlietošanā un uzskaitē. Rezultāti liecina, ka LLC ir pārkāpis vairākus līguma nosacījumus, liecina KM informācija.

No LLC sniegtās informācijas nav iespējams gūt patiesu un skaidru priekšstatu par valsts budžeta līdzekļu izlietojumu, kas neatbilst Valsts kasē atvērto kontu mērķiem. LLC, īstenojot projektus, katram no tiem nav veicis atsevišķu līdzekļu uzskaiti, tādējādi ir konstatēts, ka no KM piešķirtā finansējuma uzskaites konta Valsts kasē ir veikta izdevumu apmaksa arī par Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansētiem projektiem.

Tāpat konstatēts, ka Valsts kases kontā ir neatbilstoši mazs līdzekļu atlikums – no KM finansējuma, pēc LLC iesniegto atskaišu datiem, Valsts kasē patlaban vajadzētu būt 8813,92 eiro, taču tajā ir vien 34,03 eiro. Savukārt VKKF, veicot revīziju LLC kontos par VKKF 2014. gadā un 2015. gadā finansētajiem projektiem, konstatējis 73 761,16 eiro lielu iztrūkumu, aģentūru LETA informēja fonda pārstāve Jana Vērdiņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ikstene iekšas izgāzīs?

Draugiem Facebook Twitter Google+