×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. februāris, 2015
Drukāt

Literatūras Gada balvai gandrīz 80 pieteikumu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Literatūras gada balvai, ar kuru tiek godināti labākie pērn publicētie literārie darbi, ir saņemti 77 pieteikumi, aģentūru LETA informēja Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste.

Pieteikumu skaits ir liels, tomēr daļa jeb 30 no balvai pieteiktajiem darbiem ir tulkojumi, kuru vienmēr ir visvairāk, norādīja Konste.

Šogad Literatūras gada balvai pieteiktas 15 bērnu grāmatas. Tām skaita ziņā seko dzejas grāmatas – balvai pieteikti 13 dzejas krājumi. Prozas kategorijā balvai saņemti desmit pieteikumi, savukārt par debitanta titulu Latvijas literatūrā cīnīsies deviņi pretendenti.

Literatūras gada balva tiks pasniegta arī par mūža ieguldījumu. Tās saņēmēju organizatori sola atklāt preses konferencē, kura plānota martā.

Balvas ekspertu komisijā strādā deviņi nozares profesionāļi – literatūrkritiķis un rakstnieks Guntis Berelis, dzejnieks Aivars Eipurs, tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, portāla “satori.lv” redaktors un publicists Ilmārs Šlāpins, dzejniece, literatūrzinātniece un literatūras skolotāja Iveta Ratinīka, rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska, grāmatu dizainere Rūta Briede, dzejnieks Artis Ostups, kā arī literatūrzinātniece un literatūras skolotāja Lita Silova.

Eksperti izvērtēs 2014. gada devumu Latvijas rakstniecībā, katrā kategorijā nominējot literāri augstvērtīgākos 2014. gadā publicētos darbus, kas tiks sumināti Latvijas Literatūras gada balvas pasniegšanas ceremonijā 2015. gada 23. aprīlī – Starptautiskajā Pasaules grāmatu dienā.

Latvijas Literatūras gada balva ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā. 2001. gadā tika sākta tradīcija ik gadu izvērtēt literāro veikumu un piešķirt balvas literatūrā, kas uzskatāmas par profesionālāko novērtējumu un atzinību izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā nākuši klajā Latvijas rakstniecībā. Kopš 2010.gada par balvu rūpējas Latvijas Rakstnieku savienība, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Literatūras centrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+