×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. februāris, 2013
Drukāt

Literatūras gada balvai saņemti vairāk nekā 70 pieteikumi

foto - stock.xchngfoto - stock.xchng

Šoreiz izsludinātajā autordarbu pieņemšanā “Latvijas Literatūras gada balvai 2012” saņemti vairāk nekā 70 pieteikumi piecās nominācijās, aģentūrai LETA pastāstīja Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste.

Šogad nomināciju klāsts ir plašāks, jo klāt nākušas arī grāmatas bērniem, bet visvairāk pieteikumu, kā parasti, iesniegts tulkotajā literatūrā.

Papildus jau zināmajām nominācijām žūrija ir tiesīga lemt par speciālajām balvām, kas varētu tikt piešķirtas starpžanru darbiem vai īpašiem notikumiem, piemēram, jaunajam Bībeles tulkojumam, norādīja Konste.

Balvas žūrija strādā un vērtē darbus jau no iepriekšējā gada rudens, un tuvākajā laikā tā lems par nominantiem katrā no žanriem. Balvas pretendenti tiks paziņoti aprīļa sākumā, kad kļūs zināms arī mūža balvas ieguvējs, bet balvas pasniegšanas ceremonija iecerēta aprīļa otrajā pusē.

Jaunumi saistībā ar balvu, žūrijas vērtējumi, kā arī skolēnu un studentu balsojumu rezultāti tiks publicēti mājaslapā “www.laligaba.lv”.

Jau ziņots, ka “Latvijas Literatūras gada balvai 2012” pieteiktie darbi tiks izvērtēti un godalgoti vairākās kategorijās, nosakot labāko dzejas darbu, labāku prozas darbu, labāko Latvijas autora oriģinālliteratūras darbu bērniem, labāko ārvalstu literatūras tulkojumu latviešu valodā un spilgtāko debiju literatūrā.

”Latvijas Literatūras gada balva” ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā. 2001. gadā tika sākta tradīcija ik gadu izvērtēt literāro veikumu un piešķirt balvas literatūrā, kas uzskatāmas par profesionālāko novērtējumu un atzinību izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā nākuši klajā Latvijas rakstniecībā. Kopš 2010. gada par balvu rūpējas Latvijas Rakstnieku savienība, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja, Latvijas Literatūras centrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+