×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2017
Drukāt

Litrs degvielas kļūs par četriem līdz sešiem centiem dārgāks (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Nodokļu reformas dēļ nākamgad viens litrs degvielas kļūs par četriem līdz sešiem centiem dārgāks.

Valdības virzītā nodokļu reforma, ko tagad sākusi vētīt Saeima, paredz nākamgad par 7,8% līdz 12% celt akcīzes nodokli degvielai.

Tā kā, nosakot cenu degvielai, akcīzes nodokli apliek arī ar pievienotās vērtības nodokli, pieaugums sanāk vēl nedaudz straujāks.

Ekspertiem ir bažas, ka cenu kāpuma dēļ var samazināties degvielas patēriņš, un daudzi, jo sevišķi komercuzņēmumi, varētu sākt degvielu pirkt Lietuvā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nav vienalga vai es degvielu leju mašīnā un braucu izklaidēties, vai leju traktorā un braucu art. Pirmajā gadījumā degviela ir sadzīves patēriņam un pie tās cenas var skaitīt klāt patēriņa nodokli. Otrajā gadījumā degviela ir ieguldījums ražošanā un pie tās cenas NEDRĪKST skaitīt klāt nekādu nodokli. Tikai tā mums būs attīstīta ražošana, cilvēkiem būs darbs un algas un viņi varēs maksāt patēriņa nodokli.

  2. Ieejiet internetā un paskatieties, cik kurā Eiropas valstī maksā degviela. Latvijā – viena no lētākajām. Nezin kāpēc vācieši pērk savā Vācijā dārgo un nebrauc pie mums pēc lētās.
    Un nezin kādēļ arī līdz šim degvielas cenas dažādos laikos dažādos benzīntankos ir lēkājušas kā zaķ, un neviens par to nav cēlis traci.

  3. Rīkļurāvēji

  4. Es jau šobrīd degvielu pērku pārsvarā Lietuvā. Lietuvā atsevišķos DUS litrs dīzeļa maksā EUR 0.90. Latvijā lētākais ko redzēju, bija 0.95. Ja pieliks klāt, teiksim, 5 centi (4+nodoklis) tad tas jau dod 10 centi starpību. Ja brauc 100 km nedēļā, tad var būt nav vērts “plosīties” bet tiem, kas brauc daudz, ieguvums no tankošanās LT var būt ievērojams.

Draugiem Facebook Twitter Google+