×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Ļitviņenko noindējās “neuzmanības dēļ” (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Dmitrijs Kovtuns

Kremļa kritiķa Aleksandra Ļitviņenko nāve Londonā 2006. gadā bija “pašnāvība neuzmanības dēļ”. Par to preses konferencē Maskavā ziņu aģentūras “Interfax” birojā paziņoja Krievijas uzņēmējs, bijušais PSRS Valsts drošības komitejas līdzstrādnieks Dmitrijs Kovtuns, kuru britu izmeklētāji tur aizdomās par līdzdalību Ļitviņenko slepkavībā.

“Mana pamatversija ir, ka tas bija nelaimes gadījums. Es esmu vairāk nekā pārliecināts, ka viņam bija darīšana ar poloniju, pašam to nezinot. Varbūt tā bija noplūde, un polonijs viņa organismā uzkrājās pakāpeniski,” norādīja Kovtuns.

Atbildot uz jautājumu par “radioaktīvajām pēdām”, kas tika konstatētas vairākās vietās Londonā, kā arī lidmašīnā, kurā Kovtuns lidoja kopā ar Andreju Lugovoju – galveno aizdomās turamo Ļitviņenko slepkavības lietā –, Kovtuns paskaidroja, ka polonijs pārgājis uz viņiem no paša Ļitviņenko. “Naktī viņam ir slikti, viņam rauj visu laukā, viņš izsauc ātro palīdzību. No rīta viņš tiekas ar mums, un es varu iedomāties, ka viņš viss ir polonijā, pēc tam mēs sasveicinājāmies, ar viņu sarokojoties. Un pēc tam mēs aiz sevis visur atstājām šīs pēdas,” skaidroja Kovtuns.

Pagājušajā mēnesī viņš negaidīti mainīja savu sākotnējo nostāju un pauda gatavību piedalīties Londonā notiekošajā Ļitviņenko nāves izmeklēšanas procesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Netīšām cukura vietā pie kafijas piebēra plutoniju, kas turpat uz virtuves galda blakus cukurtraukam mētājās.

  2. Laba anekdote – pārsmējos! Ilgi gan to sacerēja…

  3. Jāāā? Patiesi apbrīnojami, ja vēl zinātu cik maksā tā plutonija tēja un kur vel to var iegūt un ne jau kādā lielveikalā pat netirgo…Arī plutonija tējas dzērājiem nebija saskārušies britu mediķi. Tāpat kā Arafata … Tikai vēlāk nāca nojausma… Tās tējas pasniedzējiem ir jau šodien jauki amati un laikam arī kādi noklusēti ordeņi.

Draugiem Facebook Twitter Google+