×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. februāris, 2012
Drukāt

Ļitviņenko tēvs savu dēlu nosauc par nodevēju

Britānijā noindētā kādreizējā Krievijas drošības dienesta (FDD) aģenta un Kremļa kritiķa Aleksandra Ļitviņenko tēvs Valters intervijā Krievijas televīzijai nosauca savu dēlu par “valsts nodevēju” un lūdza valsts iestādēm piedošanu.

 

“Lūdzu, piedod man, tēvzeme. Dieva dēļ, piedod!” intervijā Krievijas televīzijas “Pirmajam kanālam” sacījis Valters Ļitviņenko. “Kad noskaidrojās, ka viņš ir MI6 aģents… tas bija apkaunojums man, visai mūsu ģimenei.” Interviju televīzijas kanālam 73 gadus vecais vīrs sniedza savā dzīvoklī Itālijā. Viņš bija ietinies segās, daudz raudāja, sūdzējās, ka viņa mājai atslēgta elektrība, un apgalvoja, ka grib atgriezties Krievijā.

“Pirmā kanāla” sižetā arī norādīts, ka Valters Ļitviņenko sava dēla nāve iepriekš apsūdzēja Kremli. “Nebija daudz cilvēku, kuri Putinu kritizēja tik atklāti, kā es to darīju,” atzina Valters. Bet tagad, kā pats apgalvo, mainījis savu viedokli. “Vladimir Vladimirovič, ja jūs skataties šo programmu, lūdzu piedodat par neģēlībām, kuras teicu un rakstīju par jums,” sacīja nogalinātā Kremļa kritķa tēvs.

Atklātais Kremļa kritiķis Aleksandrs Ļiviņenko 2006. gada 1. novembrī nāvējoši tika saindēts ar tēju, kurai bija pievienots radioaktīvais polonijs-21. Britu izmeklētāji kā galveno aizdomās turamo Ļitviņenko slepkavībā nosaukuši bijušo Valsts drošības komitejas un FDD virsnieku Andreju Lugovoju, kurš 2007. gadā tika ievēlēts Krievijas parlamentā un pērn notikušajās vēlēšanās deputāta mandātu saglabāja. Tas viņam dod imunitāti pret kriminālvajāšanu. Krievijas atteikšanās Britānijai izdot Lugovoju ir viens no galvenajiem iemesliem Londonas un Maskavas saspīlētajām attiecībām, kas tādas kļuva pēc Ļitviņenko nāves.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+