×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Līva Ulmane interpretē Strindbergu

Julijas_jkundze_7

Skandināvu kino pazīstamākā aktrise Līva Ulmane, kuras karjeras spilgtākie gadi bija kopā ar zviedru režijas klasiķi Ingmaru Bergmanu kopš sešdesmito gadu vidus strādājot kopā tādās filmās kā, piemēram, „Persona“ (1966).

Viņa arī pati kā režisore strādā gan kino, gan teātrī. Ar savu jaunāko uzņeto filmu „Jūlijas jaunkundze“ režisore risina divu jaunu cilvēku attiecību stāstu 19. gadsimta beigās, kad abi, sociālo barjeru šķirti, ļaujas neprātam. Jūlijas jaunkundze (Džesika Častēna), bagāta saimnieka meita, Džons (Kolins Farels), viņas tēva sulainis, Vasaras saulgriežu naktī ļaujas savstarpējam pievilkšanās spēkam, neskatoties uz abu atšķirīgiem raksturiem un sociālo stāvokli. Nakts ir cerību un izmisuma pilna, jo nav zināms, ko nesīs rīts. Klasiska kostīmu drāmas ar labiem aktierdarbiem, kuras pamatā ir zviedru dramaturga Augusta Strindberga luga „Jūlijas jaunkundze“, kas jau vairākkārt tikusi ekranizēta un ir bieži sastopama teātru repertuāros, pavisam nesen arī iestudējums tapa Valmieras teātrī.

Uz „Jūlijas jaunkundzes“ seansu 11. XII Rīgā būs arī Līva Ulmane, kura ir šī gada Rīgas Starptautiskā kino festivāla goda viešņa. 11. XII viņa iepazīstinās ar filmu, bet nākamajā dienā sniegs lekciju par savu darbu kino.

UZZIŅA:

„Jūlijas jaunkundze“ / Mis Julie

Norvēģija, Lielbritānija, Īrija, Francija, 2014

Režisore Līva Ulmane

Lomās: Džesika Častēnam Kolins Farels, Samanta Mortone, Nora Makmenamija

„Splendid Palace“ 08. XII 18.30 un 11. XII 17.00

Paulines_nedienas_7Atgriešanās 1914. gada kinoseansā

Ceļot laikā, diemžēl, tiešā veidā nav iespējams (vismaz pagaidām), bet programma „Kino 1914“ to savā ziņā ļaus. 1914. gada filmu apkopojums – hronikas, ceļojumu apskati, komēdijas, drāmas un citu žanru īsas filmas raksturos tipisku 1914. gada kino seansa saturu, kad populāritāti ieguva tolaik jaunums – seriāli, kad uz ekrāniem parādījās komiķis Čārlijs Čaplins tikko izveidotajā Holivudā, kad notika sufrāžistu prtesti, Austroungārijas karaliskā ģimene bija jāatzīmē saistībā ar notikumiem Sarājevā, bija sācies karš un karavīri Ziemassvētkus sagaidīja frontē. Šādas vēsturiskas nianses dokumentālu materiālu saturā raksturos laikmetu, bet inscenētie stāsti parādīs gan tā laika kino uzņemšanas tradīcijas, gan aktuālas kino personības. Programmu ir apkopojis Britu Filmu institūts, tādēļ uzsvars uz britu un amerikāņu filmām. Inetersants būs ne tikai seansa saturs, bet arī tā pasniegšanas veids. Tobrīd, 1914. gadā, filmu izrādīšanā vēl tikai notika pāreja uz konkrētiem seansu laikiem, pie kā esam pieraduši mūsdienās. Arī šajā ziņā atgriezīsmies laikā – dienas garumā programma tiks izrādīta vairākas reizes, bet uz to varēs nākt jebkurā sev vēlamā laikā, kā arī to apskaņos ar dzīvās mūzikas pavadījumu – improvizācijām uz klavierēm.

UZZIŅA:

„Vakars kinoteātrī 1914. gadā“ / A Night at the Cinema in 1914

Lielbritānija / ASV

„Splendid Palace“ 06. XII 13.00-19.00

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+