Kultūra
Māksla

Līvānos atkal top brīnumi no stikla 16

Ekrānšāviņš no Latgales TV raidījuma.

Latgales mākslas un amatniecības centrā līdz 1. septembrim izstādē “Stikls, kas iekausēts Līvānu vārdā” apskatāmi stikla pūtēja Aleksandra Logvina veidotie stikla izstrādājumi, vēsta Vidusdaugavas TV.

Aleksandra Logvina pieredze stikla pūšanā ir vairāk nekā 30 gadus ilga – līdz uzņēmuma slēgšanai viņš strādājis “Līvānu stiklā”, bet pirms nepilna gada atvēris pats savu stikla darbnīcu.

Latgales mākslas un amatniecības centra direktore Ilze Griezāne pauž prieku, ka Līvānos atkal atdzimušas stikla pūšanas tradīcijas: “Es saprotu, ka tas ir piliens jūrā, bet tomēr ir! Mēs šobrīd varam teikt, ka Līvānos atkal stikls ir karsts, ka Līvānos atkal ražo stiklu. Šogad mēs arī svinam Līvānu stiklam 130 gadus.”

“Esmu ļoti priecīgs, ka cilvēki var redzēt, ko var uztaisīt no stikla, tāpēc ka šie ir pirmie stikla darbi Līvānos pēc tiem laikiem, kad mums bija stikla fabrika,” saka Aleksandrs Logvins.

Izstāde ir pirmā iespēja plašākai sabiedrībai iepazīties ar to, ko ikdienā dara stikla pūtējs Līvānos. Aleksandrs gan stāsta, ka te redzamais ir tikai maza daļiņa no visām lietām, ko viņš varētu izgatavot. Mazāki priekšmeti top 10 līdz 15 minūšu laikā, lielākas vāzes izveide Aleksandram prasa aptuveni 40 minūtes, bet, lai veidotu kādu vēl vēl lielāku priekšmetu, būtu nepieciešama komanda.

“Es neizmantoju formas kā klasiskajā stikla pūšanā. Šis ir simtprocentīgs roku darbs – tikai manas rokas, pīpe un vecas, mitras avīzes. Tāpēc tas prasa laiku,” skaidro mākslinieks.

LA.lv