Mobilā versija
+2.6°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Līvānos atklās Mūsdienu mākslas galeriju

Foto: Mūsdienu mākslas galerijaFoto: Mūsdienu mākslas galerija

16. jūlijā plkst. 16 Līvānos, Rīgas ielā 108a, tiks atklāta Mūsdienu mākslas galerija, LA.lv pavēstīja biedrības “Galerija” valdes locekle Lāsma Skļarska.

Ar saukli “Process, kas notiek šobrīd, būvējot un nojaucot robežas starp disciplīnām, kategorijām un jēdzieniem.”, galerija izvirzījusi koncepciju: “Mēs aicinām profesionāļus un auditoriju domāt, sapņot, un darīt to, kas viņi ir. Neizliekoties. Nesekojot definīcijām. Bet nemitīgi augot. Mēs atbalstām visu disciplīnu mākslas profesionāļus, kas pārliecinoši pauž raksturīgu stilu un skaidru koncepciju, tostarp mākslas studentus. Mēs gribam satikt dzejniekus, režisorus, mūziķus, dizainerus, fotogrāfus, prozaiķus, zinātniekus, arhitektus un citus kultūras profesionāļus, kuri ir ieraudzījuši, izdzīvojuši, izdomājuši, sapratuši un ir gatavi dalīties. Mēs gribam satikt skatītājus un klausītājus, kuri runā un jautā, cerībā, ka nezināmajā sākas visas labās idejas. Mēs gribam piedzīvot.”

Mūsdienu mākslas galerija tiks atklāta ar gleznotāja Ilgvara Zalāna performanci “Action Painting”. I. Zalāns strādā abstraktā ekspresionisma žanrā, kad būtisks ir ne tikai rezultāts, bet arī gleznas radīšanas process, kas notiek skatītāju klātbūtnē. Kopš 2007.gada Zalāns “Action Painting” performances ir veidojis 33 valstīs visā pasaulē.

Atklāšanas pasākumā tiks izziņots arī turpmākais galerijas izstāžu plāns un galerijas festivāla “Urbānie Līvāni”, kas norisināsies septembrī, programma, pauda Skļarska.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (1)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+