Latvijā
Kriminālziņas

Līvānos autovadītājs izlec no “BMW” un metas bēgt no policijas 16

Valsts policija

Līvānu novadā aizdomās par narkotiku pārvadāšanu un bēgšanu no policijas aizturēts vīrietis.

Likumsargi, veicot ierasto patrulēšanu, Līvānu novadā pamanīja kādu aizdomīgu BMW markas automašīnu. Policistiem radās aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs atrodas pie stūres alkohola reibumā, tāpēc tika pieņemts lēmums transportlīdzekli apturēt un veikt ierasto pārbaudi.

Taču automašīnas vadītājs nepakļāvās policijas darbinieku prasībai transportlīdzekli apturēt un palielinot ātrumu, metās bēgt. Policisti sekoja iespējamam pārkāpējam, ka arī atkārtoti lika vadītājam apstāties, taču viņš nereaģēja uz policistu prasībām apturēt transportlīdzekli un turpināja kustību.

Jau pēc īsa brīža, vīrietis netika galā ar automašīnas vadību, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas, un izskrienot no transportlīdzekļa, mēģinājis bēgt no notikuma vietas.
Iespējamais likumpārkāpējs ir kāds 1992.gadā dzimis vīrietis, kurš jau vairākkārt nonāca policijas redzeslokā.

Veicot vīrieša automašīnas apskati, tās salonā, celofāna maisiņā, tika konstatētas divas cigarešu paciņas, kurās atradās četri iesaiņojumi ar zaļganbrūnu augu izcelsmes vielu. Lai noskaidrotu precīzu konfiscētās vielas sastāvu un skaitu ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, taču jau tagad ir redzams, ka visticamāk tā ir marihuāna.

Pašlaik saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par narkotisko vielu neatļautu pārvadāšanu un turpinās izmeklēšana, savukārt aizturētajam par minēto likumpārkāpumu draud kriminālatbildība un administratīvā atbildība par nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām un bēgšanu no notikuma vietas.

Pēc Krimināllikuma par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

LA.lv