Kultūra
Teātris un kino

Līvānos bez maksas varēs piedalīties vairākās skatuves mākslas laboratorijās0

Publicitātes attēls

Mūsdienu mākslas galerija no 14. līdz 19. jūlijam Līvānos organizēs pasākumu ciklu “Skatuves mākslas laboratorijas”, piedāvājot bezmaksas pasākumus ar mērķi radīt priekšstatu par mūsdienu skatuves mākslas formām, virzieniem un aktualitātēm, kā arī veicināt jaunrades procesu attīstību, LA.lv uzzināja galerijā.

Pasākumi šajā notikumu ciklā tiks veidoti kā eksperimentālas “laboratorijas” – atkāpjoties no zināmām normām un tradīcijām, ļaujot eksperimentēt, ļauties nezināmajam un nesekojot jau zināmām norādēm un vadlīnijām.

14. jūlijā norisināsies pagalmu teātra izrādes bērniem “Nāc laukā!” (teātra “Šmulītis” režisors Kārlis Krūmiņš) – plkst. 13 pagalmā starp daudzdzīvokļu ēkām Biedrības ielā nr. 3 un 5 un plkst. 16 pagalmā starp daudzdzīvokļu mājām Vecticībnieku ielā (pie stadiona). Aicināti bērni un viņu ģimenes, izrādes – bez maksas! “Izrāde stāsta par dzīvi pagalmā pirms interneta, un par dzīvi pagalmā šodien. Par nedarbiem un cēlsirdību, par kautiņiem un pirmo mīlestību. Tā ir muzikāla izrāde par bērniem, un top, bērniem līdzdarbojoties, tieši turpat pagalmā,” stāsta viens no izrādes veidotājiem, aktieris un režisors Kārlis Krūmiņš.

17. jūlijā Mūsdienu mākslas galerijā norisināsies divas Rīgas cirka skolas meistardarbnīcas. Plkst. 16 galerijas telpās notiks “Rīgas cirka skolas darbnīca”, kurā aicināti piedalīties bērni vecumā no 8 – 12 gadiem. Darbnīcā dalībniekiem būs iespēja attīstīt savu fizisko sagatavotību un vienlaicīgi iepazīt dažādas cirka disciplīnas. To vadīs 2 pasniedzēji, ļaujot iepazīt dažādas cirka rotaļas, kas veicinās izpratni par cirka mākslu, mācīs attīstīt veiklību, skatuves klātbūtni un sadarbību. Savukārt plkst. 18.30 galerijā notiks “Žonglēšanas meistardarbnīca”, kurā gan bērniem, gan pieaugušajiem būs iespēja apgūt žonglēšanu ar lakatiņiem un bumbiņām.

18. jūlijā Mūsdienu mākslas galerijā viesosies viens no atpazīstamākajiem Latvijas repa mūziķiem – ansis, vadot Līvānu jauniešiem repa meistarklasi un vakarā plkst. 20 sniedzot bezmaksas koncertu laukumā pie galerijas.

No 16. līdz 19. jūlijam galerijā norisināsies “Sajūtu laboratorija” režisores Lienas Šmukstes vadībā ar meistardarbnīcas noslēgumu – izrādi 19. jūlija vakarā. Meistardarbnīcas dalībnieki četras dienas strādās laboratorijā, pētīs dažādas maņas un darbnīcas rezultātā veidos citiem apmeklētājiem pieejamu izrādi. Tā kā vienā reizē “Sajūtu teātris” var uzņemt ierobežotu interesentu skaitu, norisināsies vairākas “izrādes” plkst.17.30, plkst. 18.15, plkst. 19, plkst. 19.45, plkst. 20.30.

LA.lv